KAPELA SNAP CALL: ROZHODNĚ NEKONČÍME!

0

Ten, kdo pozorněji sleduje sociální sítě, zaznamenal již v dubnu tohoto roku, že se v turnovské kapele Snap Call něco děje. Tehdy na svém facebookovém profilu skupina oznámila, že odchází její zpěvák a frontman David Hlůže. Kluci také dodali, že ve složení Vojta Kořínek, Vítek Jíra a Lukáš Václavík budou pokračovat a včas dají vědět, co bude dál. Jak to ale na malém městě bývá, hned se vyrojily spekulace, že končí definitivně. Ačkoliv to nebyla pravda, trvalo poměrně dlouho, než se rozbouřené vody uklidnily. I teď ale mnoho fanoušků nemá jasno.

Proto nebylo nic jednoduššího, než se vydat přímo do centra dění a zeptat se aktérů samotných, co se děje a jak to bude s touhle oblíbenou partičkou dál. „Když jsme v roce 2012 kapelu založili, měli jsme všichni společnou myšlenku a chtěli jsme jít po stejné umělecké cestě. Bohužel, někdy se i v kapele stává, že se ty cesty časem rozdělí. Vlivů a faktorů, proč se to stalo, je víc. Nerad bych spekuloval. Lidi se vyvíjejí. Profesně, umělecky i lidsky. A jako v jakémkoliv jiném vztahu to může znamenat, že spolu už dohromady dál netvoří ten celek, kterej dřív fungoval,“ říká baskytarista Snap Call Vojta Kořínek a doplňuje: „David dal do kapely za těch pět let všechno. Věnoval se tomu každej den. Protože on i my chceme, aby tenhle odkaz byl živej dál, dohodli jsme se, že veškerá dosavadní tvorba, která je z velký části jeho dílo, zůstane v kapele. Takže fanoušci nepřijdou o žádnou ze svejch oblíbenejch pecek. Jeho odchod nás samozřejmě mrzí, ale byla to jeho volba, kterou zcela respektujeme. Jsme spolu zadobře, prožili jsme spolu neskutečný věci. Teď už hledíme dopředu s novým zpěvákem a Davidovi přejeme štěstí v čemkoli novým, co ho bude naplňovat.“

Smutek z konce jedné etapy byl přirozený, postupně ho ale nahradilo nadšení. Hlavně proto, že se velmi rychle podařilo najít novou tvář. „Náš nový frontman je z Liberce, jmenuje se Jakub Hauf, ale říkáme mu Iggy. Napsali jsme na hudební bazar inzerát, že hledáme zpěváka, a on se přihlásil. Myslím, že to byla láska na první pohled. Ten kluk mezi nás okamžitě zapadl. Máme všichni podobně nastavené cíle, kam kapelu směřovat, což je pro nás velmi podstatné. Nejen muzikantsky, ale i lidsky si všechno sedlo a to je fajn,“ představil Vojta nováčka v kapele.

Na koncertním pódiu již v novém složení

Záměr pro nadcházející období je jasný. Vrátit se na klubovou scénu a v létě objet velké festivaly. Že to půjde, si kluci stihli vyzkoušet již právě uplynulé léto. V novém složení byli slyšet například na Slavnostech svijanského piva, Sázavafestu nebo na libereckém Létofestu. V září odehráli také povedený koncert v Hard Rock Cafe v Praze. „Iggy má zkušenosti z předchozích kapel, takže to výborně zvládl. Není jednoduché převzít repertoár po někom, kdo ho měl psaný na tělo. I proto jsme pozastavili původní plány natočit tento rok desku. Nejdřív jsme se museli s Iggym stoprocentně sehrát. Teď už ale tvoříme nový věci,“ přiblížil Vojta Kořínek. „Byli jsme netrpěliví na reakce lidí, co řeknou na nový složení. Zpětná vazba z koncertů je ale velmi dobrá, z čehož máme obrovskou radost. Image kapely a hudba je teď samozřejmě trošku jiná, protože ji vždycky tvoří zpěvák. Funguje to ale výborně.“ Skupina neplánuje zásadně měnit svůj styl, i když přirozenému vývoji se nebrání. Zůstává také u angličtiny, která k ní patří. Mírně se mění nástrojové obsazení. Nový zpěvák se věnuje více mikrofonu a foukací harmonice. Do ruky vezme během koncertu ukulele, cigar box i kytaru. Kytarista Vojta Kořínek převzal basu.

Ačkoliv Snap Call hrají po celé republice, na Turnov nezapomínají, a do konce roku by zde chtěli odehrát dva koncerty. „Máme spoustu nápadů a chceme je postupně realizovat. Rádi bychom natočili několik nových videoklipů, novou podobu dostane logo kapely a chystáme i nový merchandise,“ odtajnil Vojta Kořínek nejbližší plány. „Doma hrajeme vždycky rádi. Přestože je to tady komplikované s prostorem a chybí tu obyčejný klub pro menší koncerty, jsme rádi za podporu KC Střelnice. Díky jeho vstřícnosti máme možnost 17. listopadu pokřtít připravovaný videoklip a EP v KUS Café. Navíc hledáme vhodný prostor pro vánoční akustické hraní 23. prosince, abychom mohli navázat na loňský ročník a podpořit opět sbírku PRO DOBROU VĚC.“

Zkraje tohoto roku, ještě v původním složení, začali kluci nahrávat ve studiu, což měla být příprava pro postupný vznik prvního plnohodnotného alba. To se bohužel vzhledem ke změnám pozastavilo. Nicméně o nové písničky fanoušci nepřijdou. Kapela právě vydává nové EP, které obsahuje tři písničky. Hudební nahrávka byla pořízena ve studiu BIOTECH Jiřího Pašky alias Ecsona Waldese v Tuchoměřicích, kde vyšla alba takových jmen, jako David Koller, J.A.R., Support Lesbiens, Monkey Business a dalších. I když tvorba skladeb i nahrávání proběhlo v březnu ještě s původním frontmanem, v srpnu se kluci do studia vrátili na dotočení zpěvů. Hlasem EP bude tedy nový člen kapely. Tak se vlastně prolne a zároveň definitivně uzavře etapa s Davidem, který se tímto s kapelou Snap Call loučí, a naplno začne nová kapitola s Iggym.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Více informací o plánovaných koncertech:
www.snapcall.cz
www.facebook.com/thesnapcall

…kam na Snap Call?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.