Víkendové pozvánky

0

Malé „Staročeské trhy“ v turnovském muzeu, Dny lidové architektury (ZDE), vystoupení před Střelnicí, jízdy historických vlaků (ZDE), hudební festival Dolánky. To je nadcházející víkend.

Pátek 16. července
* Turnovské léto 2021: O PEJSKOVI A KOČIČCE. Netradiční zpracování známých pohádek v podání LS Na židli. O prázdninách soubor také hraje při jízdách historických vlaků a na Dlaskově statku. Divadlo před KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 17. července
* ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO. Komorní řemeslný trh v atriu Muzea Českého ráje v Turnově a části městského parku od 9.00 do 18.00 hodin. Představí se keramici, skláři, brašnáři, kováři, dráteníci, řezbáři, výrobci dřevěných hraček, zastoupeno bude také tkalcovské řemeslo, výrobci textilního zboží ad. Řemeslný trh doplní ukázka řemeslné výroby, dílny pro děti i dospělé a kulturní program malého rozsahu. Vstup zdarma. Doprovodný program:
* Naivní divadlo Liberec – 11.00 Jak chodil Kuba za Markytou, 13.00 Tři přadleny.
* 14.00 Předání titulu mistr tradiční rukodělné výroby LK oceněným řemeslníkům.
* 15.00 Rozumbrothers – rozumná hudba rozumných bratří, která vás chytí za srdce.
* FOTBAL. Miniturnaj: FK Turnov – Mnichovo Hradiště (10.30), Mnichovo Hradiště – Dolní Chabry (12.30), FK Turnov – Dolní Chabry (14.30) MFS, přípravné utkání: Sokol Pěnčín – FK Sedmihorky (17.00).
* DOLÁNKY 2021. Hudební festival na břehu Jizery. Kemp v Dolánkách od 12.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* SERIÁL LETNÍCH KONCERTŮ VÁŽNÉ HUDBY. V bezvadném akustickém prostředí kostela sv. Josefa na Hrubé Skále se představí profesorka Mezinárodní konzervatoře Praha, sopranistka Jana Ryklová, s barytonistou V. Šolcem. Začátek v 16.00 hodin. Již XXI. ročník koncertů pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova.
* TURNOVSKÉ LÉTO 2021: The BandA. Kapela zahraje v žánrech od blues přes soul a R&B… Koncert před KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 17. a neděle 18. července
* DNY LIDOVÉ ARCHITEKTURY NA DLASKOVĚ STATKU od 9.00 do 17.00 hodin. Výstava, ukázky řemesel. Vstup volný.

KULTURA, KINO A VÝSTAVY, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.