Víkendové pozvánky

0

Víkend po nových opatřeních v boji s druhou vlnou pandemie koronaviru. Některé akce byly zrušeny, ale přesto i nadcházející dny volna nabízejí zájemcům o zážitky několik pozvánek, které stojí za pozornost. Vše se ale musí odehrávat ve schválených mantinelech – ZDE.

Pátek 25. až pondělí 28. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI:
– Pouťové atrakce a stánky na rovenském náměstí (do 27. září).
– V pátek 25. září – Svatováclavský koncert od 18.00 hod. v kostele sv. Václava v Rovensku p. Tr., vstupné dobrovolné. Vystoupí vynikající sopranistka Karolína Cingrošová s kolegy Ludmilou Juránkovou (varhany) a Miroslavem Laštovkou (trubka), mluvené slovo Václav Žmolík. Pořádá Okrašlovací spolek v Rovensku pod Troskami ve spolupráci s Městem Rovensko p. Tr.
– Neděle 27. září od 9.30 hod. mše svatá v kostele sv. Václava.
– Pondělí 28. září od 10.00 hod. Poutní mše svatá ke cti sv. Václava, která bude obětována za město a občany k příležitosti zahájení jubilejního roku 650 let města Rovensko p. Tr., s doprovodem varhan Ing. Petra Chaloupského a Tedeum Laudamus se Svátostním Požehnáním spojené s tradičním Svatováclavským průvodem a zasvěcení města a farnosti Matce Boží. Průvod projde od kostela k radnici na náměstí, kde zdejší pan farář požehná městu a všem občanům a poutníkům. Mše i průvodu se má zúčastnit argentinský velvyslanec J. Excelence Roberto Salafi.

Sobota 26. září
* OSLAVY 150. VÝROČÍ NAROZENÍ PROF. JOSEFA PEKAŘE (1870-1937), rodáka z Malého Rohozce. Od 9.00 hodin je otevřen areál Dlaskova statku. Od 10.00 hodin zde proběhne slavnostní otevření Naučné stezky Josefa Pekaře, následuje pěší túra z Dolánek do Malého Rohozce s představením jednotlivých panelů. V 11.30 hodin zde (Malý Rohozec – Na Černavě) bude odhalen historikův pomník, zazní premiéra skladby Martina Hyblera „Pohled do starobyla“. Následuje pěší túra do Jenišovic, kde u Pekařova hrobu proběhne ve 13.30 hodin pietní akt. Pro návštěvníky bude otevřena věž kostela.
Následuje program v areálu Pivovaru Rohozec. Od 13.30 do 15.30 zde hraje Duo BigBand, od 15.00 hodin je na programu promítání dokumentu „Historik Josef Pekař“ z roku 2005 za účasti autorů Na film naváže přednáška o prof. Pekařovi (dr. Marek Fapšo z FF UK). V areálu pivovaru bude též možné zakoupení upomínkových předmětů k oslavám. (V Kamenářském domě v areálu muzea probíhá také výstava „Josef Pekař a Josef Vítězslav Šimák v zajetí múz.)
* STARÉ FILMOVÉ MELODIE. Recitál Jiřího Bartoně. Galerie sychrovského zámku od 18.00 hodin. Jednotné vstupné 190 Kč, předprodej: www.zamek-sychrov.cz.

Sportovní pozvánky:

Sobota 26. září
* 70 LET TURNOVSKÉHO VOLEJBALU. Hala TJ ve Skálově ulici od 9.00 do 14.00 hodin – přátelská utkání mužů a žen. Od 16.00 hodin křest knihy o historii turnovského volejbalu v sále KC Střelnice s předáváním čestných členství. Více informací na www.turnov-volejbal.cz.
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Velvary (10.30), KP: Rovensko – Stráž p. R. (16.00), I. B třída: Přepeře B – Mírová (14.00), Semilsko-OS: Tatobity – Studenec B (14.30).
* BASKETBAL, východočeská liga mužů: TJ Turnov – TJ Jiskra Hořice. Začátek v hale TJ v 18.00 hodin.

Neděle 27. září
* FOTBAL / KP: Turnov – Skalice (16.00).

Pondělí 28. září
* HOKEJ, krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa. Zimní stadion Ludvíka Koška od 17.00 hodin.

V případě návštěv fotbalových utkání platí omezení – ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.