Víkendové pozvánky

0

Dnes odpoledne startuje dvoudenní běžecký závod Českým rájem, večer se turnovští hokejisté utkají v přátelském zápase s HC Smíchov, v sobotu je tu pozvánka na Valdštejn a na Hrubou Skálu, v neděli na pouť na Prackově. Ze sportu je tu setkání šachistů na Střelnici, hraje se házená a fotbal…

Sobota 12. září
* VALDŠTEJN SLOVA A HUDBY. Komponovaný pořad slova a hudby na motivy hradu Valdštejna. Citace literárních textů a básní Eva Kordová, hudební doprovod skladatel a varhaník Radek Rejšek, kytarista Petr Kostka a klavíristka Hana Pernicová. Kaple sv. Jana Nepomuckého od 14.00 hodin.
* HRUBOSKALSKÉ SLAVNOSTI. Louka u Libuňky od 14.00 hodin. Vystoupení dětí, trénink psů pro canicross, vystoupení taneční skupiny Keltský tygr, laserová show a ve večerních hodinách ohňová show. Pro děti jsou připraveny soutěžní disciplíny se závěrečnou sladkou odměnou, ale také skákací hrad, nebo jízda koňským spřežením. K tanci a poslechu zahrají skupiny Duo BigBand a Lessyho woheň.

Neděle 13. září
* VÝTVARNÁ PODZIMNÍ, KAMÍNKOVÁ A ŠIŠKOVÁ DÍLNA. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi bude zaměřena na výrobu z přírodních materiálů a darů podzimu a také budeme malovat na kameny. Těší se na všechny naše lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a akademická malířka Eva Mastníková. Dětské oddělení knihovny A. Marka v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* X. OBNOVENÁ PRACKOVSKÁ POUŤ. Prackov pod Kozákovem, kaplička P. Marie od 14.00 hodin. Promluva, zpěv a kytara Roman Hampacher, pěvecký sbor Gospel Generation z Jablonce nad Nisou, vystoupí i písničkářka z Českého ráje Marie Špačková. Trh s regionálními výrobky, atrakce pro děti, občerstvení. Zve Spolek přátel prackovské kapličky.

Sportovní pozvánky:

Pátek 11. září
* LEDNÍ HOKEJ / příprava: HC Turnov 1931 – HC Smíchov 1913 (19.00). Zimní stadion Ludvíka Koška.

Pátek 11. a sobota 12. září
* První ročník štafetového běžeckého závodu COMPRESSPORT 250 ČESKÝ RÁJ. Závod probíhá po celém území Českého ráje od pátečního odpoledne 11. 9. do soboty 12. 9. zhruba 20.00 hodin. Jedná se o štafetový závod pro osmičlenné týmy, kdy každý z běžců absolvuje třikrát zhruba 10 kilometrový úsek nádhernou krajinou Českého ráje. Celkem tedy přibližně 250 kilometrů, proto „dvěstěpadesátka“. Více informací, detailní popis trasy a další zajímavosti najdete na webu https://250cr.cz.

Sobota 12. září
* HÁZENÁ: turnaj mladších žákyň. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 8.30 do 15.00 hodin.
* MISTROVSTVÍ ČR 2020 V BLESKOVÉM ŠACHU DRUŽSTEV – OPEN. Čtyřčlenná družstva oddílů registrovaných v ŠSČR. Kulturní centrum Střelnice, zahájení v 10.00 hodin. Pořádají ŠK ZIKUDA Turnov a Šachový svaz České republiky.
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Chlumec (10.30), KP: Rovensko – Doksy (17.00), I. A třída: Pěnčín – Doubí (17.00), I. B třída: Přepeře B – Semily (14.00), Semilsko-OS: Tatobity – Semily B (17.00).

Neděle 13. září
* MISTROVSTVÍ ČR 2020 V RAPID ŠACHU DRUŽSTEV. Čtyřčlenná družstva hrající v sezoně 2019/2020 extraligu, 1. a 2. ligu a tři postupující družstva z krajských přeborů (dle pořadí či nominací STK KŠS). Pořadatel může přidělit čtyři divoké karty, STK ŠSČR může přidělit osm divokých karet. Kulturní centrum Střelnice, zahájení v 10.00 hodin. Pořádají ŠK ZIKUDA Turnov a Šachový svaz České republiky.
* FOTBAL / KP: Turnov – Nový Bor, Semilsko-OS: Přepeře C – Rovensko B (17.00).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.