Víkendové pozvánky

0

Dnes hraje liberecká kapela Těla před Střelnicí, v Maškovce je asi letošní poslední noční koupání (od 20.15 do 22.30 hodin), v sobotu se koná tradiční hudební festival v Klokočí, v Malé Skále vystoupí kapela UDG, country skupina Bodlák zve své příznivce na oslavu dvacetin do areálu Pivovaru Rohozec. Po oba víkendové dny proběhne také loučení s létem na Rotštejně. Českým rájem můžete dvě noci putovat v rámci dálkového pochodu. A začínají se hrát fotbalové mistrovské soutěže…

Pátek 21. srpna
* TĚLA. Po čtyřech letech se na Střelnici vrací oblíbená liberecká kapela, která má od založení v roce 1992 na svém kontě stovky koncertů nejen v domácím Liberci, ale i v klubech a na festivalech po celé republice. Turnovské léto, před Střelnicí od 19.00 hodin, zdarma.

Sobota 22. srpna
* HUDEBNÍ LOUČENÍ S LÉTEM. Program: BROĎANKA (dechovka Železný Brod), GORALE (revival Čechomor), TĚLA (legendární kapela z Liberce), PEFR JAM (rock-punk Třebíč), VANUA 2 (pop-world music Praha) a LOGR (rock Liberec). Náves v Klokočí od 14.00 do 3.00 hod. Vstupné dobrovolné.
* UDG – Festival LIVE! LÉTO 2020, Malá Skála. Koncerty se konají ve fotbalovém areálu, kde se jinak koná Maloskalská noc. Areál otevřen od 17.00 hodin – DJ, předkapela Širokko od 18.00 hodin, hlavní koncert od 20.30 hodin, vstupné 290 Kč. Předprodej vstupenek online na www.maloskalskanoc.cz nebo v síti Ticketstream.
* COUNTRY BODLÁK. Oslava 20. výročí kapely. Areál Pivovaru Rohozec od 17.00 hodin. Jak host vystoupí skupina Snap Call. Autobus z turnovského terminálu odjíždí ze stanoviště č. 10 v 16.45 hodin. Více na www.bodlak.webz.cz.
* POCTA ROHANŮM – koncert. 30. srpna 2020 si připomeneme dvě stě let od příchodu Rohanů na Sychrov. V komponovaném programu se představí sopranistka Sylva Čmugrová, basbarytonista Radek Krejčí a klavírista Martin Moudrý. Průvodní slovo Miloš Kadlec. Zámecká galerie od 18.00 hodin, jednotné vstupné 190 Kč. Předprodej www.zamek-sychrov.cz.
* NEW ORDER – TECHNIQUE. Jedna z nejvlivnějších kapel osmdesátých let a album z časů, kdy byla na vrcholu své popularity. Poslechový večer, Turnovské léto, před Střelnicí od 19.00 hodin, zdarma.

Sobota 22. a neděle 23. srpna
* XXIII. ŠERMÍŘSKÉ LOUČENÍ S LÉTEM NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ. V sobotu od 10.00 hodin sváteční setkání u božích muk Na Fialníku, kde si připomeneme 660. výročí udělení trhovního práva císařem a králem Karlem IV. panu Ješkovi z Rotštejna pro jeho ves Klokočí. Sváteční promluva Oldřich Bezděčík, hudební doprovod soubor historické hudby Trifikus. Následuje průvod pod korouhví paní z Rotštejna ke hradu, kostýmovaní návštěvníci vítáni.
Po oba dny bude na hradě sehrána kratochvilná taškařice s ukázkami šermířských soubojů, založená na reálných dějinách panství, nazvaná Mordýřská dějeprava. Zbraně zkříží SHŠ Mordýři a jejich hosté, dobovými melodiemi doplní skupina historické hudby Trifikus. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin. V případě deště se v danou hodinu nehraje. Vstupné 50 Kč, děti do 15 let a vojsko polovic. Zvou Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejna.

Neděle 23. srpna
* ŽIDOVSKÉ HOUSLE A SLOVO. Houslová virtuoska Silvie Hessová zahraje skladby židovských autorů. Program doplní autorské čtení spisovatelky Zuzany Dostálové. Synagoga Turnov v Krajířově ulici od 18.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Pátek 21. a sobota 22. srpna
* NOČNÍ POCHOD ČESKÝM RÁJEM, pátek 21. 8. trasa Hruboskalskem – start mezi 18.30-19.30 hod. na Hvězdárně v Turnově, 10 a 16 km; sobota 22. 8. trasa Jičín – Turnov, start v 16.30 hod. na náměstí v Jičíně, 31 a 33 km. Pro účastníky je připraven doprovodný program (astronomické pozorování oblohy, projekce outdoorových filmů, retro foto koutek, posezení u ohně, tombola). Více informací a přihlášení na www.nelelkuju.cz.

Sobota 22. srpna
* FOTBAL / KP: Rovensko – Višňová (17.00), I. A třída: Jenišovice – Velké Hamry B (16.30), I. B třída: Mírová – Rychnov, Jablonecko-OP: Jenišovice B – Držkov B, Malá Skála – KOVO, Semilsko-OS: Tatobity – Future (vše 17.00).

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.