Víkendové pozvánky

0

V novém roce je nadcházející víkend co do kulturních a sportovních pozvánek nejbohatší. Plesy, divadlo, beseda, masopustní oslavy, velký karneval na Střelnici. Bohaté jsou také sportovní pozvánky: házená, florbal, fotbal, stolní tenis, basketbal…

Pátek 14. února
* HVĚZDNÁ SETKÁNÍ V TATOBITECH: prof. MUDr. Jan Pirk a Naďa Konvalinková. Talk show „Hvězdná setkání“ se od ledna do června koná pravidelně každý měsíc v KD Tatobity. Předprodej vstupenek na všechna vystoupení probíhá v Obecním úřadě Tatobity, nebo je možná rezervace na tel. 481 381 161 a 724 179 996. Začátky představení vždy v 19.00 hod., cena vstupenky je 190 Kč.
* MATURITNÍ PLES OKTÁVY GYMNÁZIA TURNOV. K tanci a poslechu hraje skupina EGO retro music. KC Střelnice od 20.00 hodin.
* HASIČSKÝ BÁL v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Hraje skupina Styl, vstupné na místě cena 150 Kč.

Sobota 15. února
* SWAP aneb SMĚNA JE ŽIVOT. Věci, které nepotřebujete, nemusí skončit na smetišti, ale naopak ještě někoho potěší. SWAP je hitem posledních měsíců. Princip je jednoduchý – přinesete, co nechcete, a s ostatními pak měníte za něco, co se vám naopak hodí. Nutná rezervace předem! Centrum pro rodinu Náruč, Skálova 540, Turnov, www.naruc.cz. Od 9.00 do 12.00 hodin.
* ČERTŮV ŠVAGR. Tento dětský muzikál na motivy příběhu Boženy Němcové nás zavede za hlavním hrdinou mladým Petrem. Zlá, chamtivá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu… Hraje Divadelní společnost Julie Jurištové. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin.
* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU. Tradiční masopustní veselí. Ochutnat budete moci zabíjačkové pochoutky, popít nápoje alkoholické i nealkoholické a především zažít bujarý rej maškar a vystoupení folklorních souborů. Kroje i tradiční masopustní masky předvedou soubory Hořeňák z Lázní Bělohradu a Šafrán z Jablonce nad Nisou. K tanci i poslechu zahraje turnovská kapela Různá dobrá společnost. Akce začíná ve 13.00 a ke svému konci dospěje kolem 16. hodiny. Areál otevřen od 12.00 hodin.
* DĚTSKÝ KARNEVAL s diskotékou a rejem masek v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 13.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* VE STODOLE U SLEPIC. Divadelní soubor Nakafráno zve diváky na svou novou autorskou hru. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč.
* XI. MĚSTSKÝ PLES. Město Turnov srdečně zve všechny příznivce tance, hudby a dobré nálady na XI. ročník městského plesu, který pořádá ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov. Hrát bude Orchestr Ladislava Bareše a těšit se můžete i na další doprovodný program. Vstupenky lze zakoupit v recepci KC Střelnice. Finanční výtěžek plesu bude věnován na podporu Městské knihovny Antonína Marka, která v roce 2020 oslaví 200. výročí svého založení. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 260 Kč.

Neděle 16. února
* TVŮRČÍ VÝTVARNÁ DÍLNA KOŽENÁ, KRABIČKOVÁ, KARNEVALOVÁ. Děti a rodiče si vytvoří výrobky z kůže, masky, škrabošky, dále krabičky a také si zkusí plstění z ovčího rouna. Této dílny se zúčastní mistr řemesla Jan Hladík, akademická malířka Eva Mastníková a osvědčené lektorky Eva a Simona. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL – ALADINOVA LAMPA. Hraví rodičové a milé děti neváhejte ani chvilenku a chystejte masky na velkolepý karneval. Těšit se můžete na hry či dobrodružné soutěž. Letošní karneval nese podtitul Aladinova lampa, pořadatelé ze Žluté ponorky a KCT se těší na všechny orientální kostýmy dětí i dospělých. KC Střelnice od 15.00 hodin, vstupné 50 Kč, s maskou 30 Kč bez ohledu na věk.

Sportovní pozvánky

Sobota 15. února
* HÁZENÁ, 2. liga, starší dorostenky, TJ Turnov – HC Praha. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 9.00 hodin.
* FOTBAL / příprava: FK Turnov – FK Nymburk (10.30), UMT.
* VOLEJBAL, KP I. třídy, ženy: TJ Turnov B – TJ Slovan Varnsdorf A. Začátky v tělocvičně ZŠ Skálova v 10.00 a 13.00 hodin.
* FLORBAL, 1. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Sokol Královské Vinohrady. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici ve 12.00 hodin.
* FLORBAL, národní liga, muži: TJ Turnov – Florbal TJ Kobylisy. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 15.30 hodin.
* STOLNÍ TENIS, Divize, muži: Sokol Turnov – Sokol Jablonec n. J. Začátek na sále sokolovny ve Skálově ulici v 16.00 hodin.

Neděle 16. února
* BASKETBAL, východočeská liga mužů, TJ Turnov – Tj Sokol Chrudim. Začátek v hale TJ v 9.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, divize, muži: Sokol Turnov – SKST Liberec H. Začátek na sále sokolovny ve Skálově ulici v 10.00 hodin.
* FLORBAL, 1. liga, ženy: TJ Turnov – Prague Tigers Nehvizdy. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici ve 12.00 hodin.

KULTURA, SPORT, VÝSTAVY A KINO

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.