Víkend ve znamení rozsvěcení vánočních stromů

0

Advent je tu, v neděli se ve městech i větších či menších obcích rozsvítí vánoční stromy. A nejen to…

POZVÁNKA NA ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V TURNOVĚ
Tradiční rozsvícení vánočního stromu se bude konat první adventní neděli na náměstí Českého ráje. Letos tedy v neděli 1. prosince.
Program zahájí v 16.30 hodin vystoupení dramatického kroužku ZŠ Žižkova. Žáci v roli adventních postav budou dětem rozdávat sladkou nadílku. Těšit se můžete i na vystoupení žesťového souboru ZUŠ Turnov a pěveckého souboru Karmínek. Podvečerem vás provedou Eva Kordová a starosta města Tomáš Hocke, který zapálením první svíčky zahájí adventní čas v Turnově.
Rozsvícení stromu předchází Den pro dětskou knihu v Městské knihovně Antonína Marka v Turnově od 9.00 do 14.00 hodin.
Omezení v dopravě: V neděli 1. prosince bude náměstí Českého ráje uzavřeno pro veškerou dopravu od 16.00 do 18.00 hodin. Objízdná trasa bude vedena jako v minulých letech ulicemi 28. října přes Mariánské náměstí, ulicí Markovou, Antonína Dvořáka a Jana Palacha.

Další pozvánky:

Pátek 29. listopadu
* HALLODRN, HITMAKERS & RAIN. Rockově-metalový trojkoncert v kavárně KUS. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS od 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* KONCERT KE TŘICÁTÉMU VÝROČÍ KONCE KOMUNISTICKÉ TOTALITY v podání Podkrkonošského symfonického orchestru. KD Tatobity od 19.30 hodin. Předprodej vstupenek v OÚ Tatobity, případně firma PESO v Turnově v Palackého ulici. Vstupné 250 Kč. Pořádá Občanský spolek Dědina.

Pátek 29. a sobota 30. listopadu
* NOC FANTAZIE V KNIHOVNĚ. Druhý ročník listopadové noci plné karetních a deskových her, kvízů a soutěží. Začneme přednáškou s ukázkami ručně vyráběných deskových her Jiřího Šebesty. Potom se ponoříme každý do svého dobrodružství a vše zakončíme v neděli tombolou o zajímavé ceny. Kostým výhodou, nikoli podmínkou. Vítáni jsou všichni fanoušci fantastiky od třinácti let. Do osmnácti let je nutné přinést předem písemné povolení od rodičů (formuláře budou k vyzvednutí v ICM a na dětském oddělení knihovny). Městská knihovna Antonína Marka od 18.00 hodin.

Sobota 30. listopadu
* ZO ČSCH Turnov 1 pořádá OKRESNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město. Občerstvení zajištěno. Tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Novinka: prodejna ZEA Sedmihorky, která zájemcům nabídne nové krmné směsi.
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hod. burzu sběratelů pohlednic, známek, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* HRAD VALDŠTEJN: KONCERT PĚVECKÉHO SBORU „A MY TAKY“. Smíšený pěvecký sbor z Liberce zahájí v kapli sv. Jana Nepomuckého tradiční šňůru vánočních a novoročních akcí na Valdštejně. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 90 Kč.
* PLES LYŽAŘŮ. Tradiční první ples sezony. Sál roztančí Duo Big Band a hosté. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 250 Kč.

Neděle 1. prosince
* DÍLNA PLETENÍ VÁNOČNÍCH OZDOB NA DLASKOVĚ STATKU. Od 9.30 do 15.30 hod.
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Třináctý ročník propagační akce zaměřené na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutková pohádka a další. Dětské oddělení a další prostory knihovny v Jeronýmově ulici od 9.00 hodin.
* H9 – MUŽSKÝ VOKÁLNÍ NONET. Mužský vokální nonet je složen z pánské sekce Smíšeného sboru Jizerka Semily. Adventní koncert, kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Rovensku pod Troskami. Od 16.00 v sále radnice proběhne vánoční koncert železnobrodské skupiny MY GOSPEL a od 17.30 hod. slavnostní rozsvícení vánočního stromu na rovenském náměstí doprovázené zpěvem dětí, tradičním jarmarkem a svátečním slovem.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Turnově na náměstí. Začátek v 16.30 hodin. Vystoupí žesťový soubor ZUŠ, pěvecký sbor Karmínek, adventní postavy předvedou žáci ZŠ Žižkova. Moderuje Eva Kordová. Od 16.00 do 18.00 hodin bude pro provoz uzavřeno náměstí Českého ráje.
* Sousedský spolek PROVAZ zve na tradiční SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ: v 16.30 hod. na Vyskři, v 17.30 hod. v Kacanovech a v 18.15 hod. v Olešnici u rozsvěcení stromečků. Vánoční písně známé i méně známé Vám představí amatérský sousedský pěvecký spolek PROVAZ (pro vánoční zpívání) pod vedením sbormistra Karla Součka v obsazení: Barbora Součková F., Dobra a Jaroslav Obročníkovi, Jana Skalská-Obročníková, Hana Římanová, Filip Holba, Iveta Melíšková, Míla a Petr Zemánkovi, Olga Žáková, Jiří Vlček, Renda, Lenka a Amálka Močubovi, David Hodr, Jana Frydrychová, Dita a Valerie Zelená, Vladislav Mašek, Filip Stárek, Šárka Obročníková, Vítek Procházka.

Pondělí 2. prosince
* 100 LET VÝCHOVY KE SVOBODĚ. Od 18.00 hodin proběhne v budově čp. 84 ve Skálově ulici (naproti muzeu) vernisáž výstavy ke stému výročí založení první waldorfské školy ve Stuttgartu. Putovní výstava, která zde bude k vidění do 7. prosince, je pořádána s Asociací waldorfských škol ČR, Asociací waldorfských mateřských škol ČR a městem Turnov, umožní zájemcům nahlédnout do tohoto způsobu vzdělávání v mateřských, základních a středních školách. Otevřeno denně od 10.00 do 18.00 hodin.
* STARÝ HOLKY. Já mám svoje tohle. A ty nejspíš taky. Ani na nejrychlejším koni světa neujede člověk sám před sebou. Hraje 3D company (Praha). Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Sportovní pozvánky:

Pátek 29. listopadu
* UKÁZKY JUDA. Oddíl judo TSC Turnov zve všechny rodiče, členy oddílu a turnovskou sportovní veřejnost
na ukázky juda. Sortovní hala TSC u nádraží od 16.00 hodin.

Sobota 30. listopadu
* VOLEJBAL, muži, krajský přebor: Malá Skála – Mnichovo Hradiště, začátky v 10.00 a ve 13.00 hodin.
* VOLEJBAL, KP I. třídy, ženy: TJ Turnov B – Mnichovo Hradiště. Začátky v tělocvičně ZŠ Skálova v 10.00 a 13.00 hodin.
* VOLEJBAL, II. liga, muži: TJ Turnov – Mnichovo Hradiště. Začátky v hale TJ ve Skálově ulici v 13.30 a 16.30 hodin.
* FLORBAL, Národní liga: TJ Turnov – Florbal Primátor Náchod. Sportovní hala TJ Turnov od 20.00 hodin.

Neděle 1. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Black Hawks – Všeň-Pojizeří (18.45), Zimní stadion Ludvíka Koška.
* FUTSAL, 2. liga západ, muži: FC Dalmach Turnov – FK Kladno. Sportovní hala TJ od 19.00 hodin.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.