Víkend ve znamení rohozeckého Loučení s létem

0
Dnes večer můžete zajet na Valdštejn na Noc netopýrů, která slibuje hodně netradiční zážitek. V sobotu se na náměstí uskuteční tradiční Loučení s létem, které pořádá Pivovar Rohozec. Bude také jarmark v Ábelově mlýně, v Pelešanech můžete putovat za Večerníčkem…
 
Pátek 18. září
* SYNAGOGA TURNOV: V 18.00 hodin začíná přednáška historika Muzea romské kultury v Brně Michala Schustera KONEČNÉ ŘEŠENÍ CIKÁNSKÉ OTÁZKY V OSVĚTIMI.
* NOVECENTO. Abonentní divadelní představení a veřejnost. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Noc netopýrů. Jedinečná šance setkat se s živými netopýry. Akce probíhá v době od 20.30 do 24.00 hodin.
 
Sobota 19. září
* ROHOZECKÉ LOUČENÍ S LÉTEM. Tradiční akce na náměstí Českého ráje v Turnově. Začátek v 11.00 hodin, bohatý doprovodný program, přijďte ochutnat všechny druhy piv a limonád z Pivovaru Rohozec!
* JARMARK V ÁBELOVĚ MLÝNĚ V DOLÁNKÁCH. Čtvrtý ročník nejen řemeslných trhů. Přijďte si užít sobotu trochu jinak! Na naší louce u potoka najdete opět spoustu šikovných výrobců, i kterých si budete moci zakoupit něco pěkného či dobrého. Budete též moci podpořit charitu a podívat se na divadlo. Neformální zahájení v 10.00 hodin, odpolední divadlo v podání Čmukařů, výtvarná dílna pro děti, charitativní seconhand, konec v 18.00 hodin.
* PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM. SDH Pelešany zve na rozloučení s létem. Čeká na vás zábavná cesta plná večerníčkových postav, soutěží, hádanek a překvapení. Start u pelešanské „hasičárny“ od 12.00 do 15.00 hodin.. Občerstvení zajištěno, v cíli pro děti připraveny odměny. Akce se koná za každého počasí.
 
Neděle 20. září
* DÍLNA PROVÁZKOVÁ A DRÁTKOVÁ. Výtvarná a tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi. Lektorky Eva Šrajerová a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Krajina básníkova zpěvu. K poctě básníka Českého ráje Josefa Brože se uskuteční poetické odpoledne slova a hudby. Recitace Josef Kettner a František Skřípek, zpěv Veronika Vildmanová, hudební doprovod Jitka Koláčná-Břízová, Ondřej Koláčný. Začátek v 15.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
 
Servis podrobně ZDE.
 
Sportovní nabídka:
 
Sobota 19. září
* HÁZENÁ, ženy, 2. liga: TJ Turnov – TJ Slavoj Tachov. Sportovní hala  ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / Semilsko – OS: Tatobity – Martinice, DIVIZE B – ženy: Turnov WW – Dukla Praha B (13.30 Mírová!). Výkop v 16.30 hodin, není-li uvedeno jinak!
 
Neděle 20. září
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – Suchol, Jablonecko – OP: M. Skála – Zásada B. Výkop v 16.30 hodin.
 
Servis podrobně ZDE.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.