Víkend patří zahájení turistické sezony, na 1. máje Turnovem projde průvod recesistů

0

V sobotu 28. dubna dopoledne pořádají netradiční burzu sběratelé pivovarských suvenýrů v hasičárně v Daliměřicích, jinak ale bude tento den ve znamení ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI – Český ráj dětem (9. ročník). Na trasu z parkoviště pod Valdštejnem se můžete vydat již od 8.00 hodin, od nádraží sem dokonce pojedou speciální autobusy. Na trase putování se setkáte s postavami z pověstí Českého ráje, v cíli, a kempu v Sedmihorkách, je připraven doprovodný program včetně příchodu krále a královny a převzetí vlády nad Českým rájem. Podrobně o akci ZDE. V sobotu večer se také ještě uskuteční taneční zábava na Podháji.
Díky volným dnům se další program soustředí hlavně na pondělí 30. dubna. Na mnoha místech regionu se budou pálit čarodějnice, bude tomu tak i Na Lukách v Turnově u autobusového nádraží, kde místní hasiči vatru zapálí kolem 20. hodiny. Na úterý 1. máje si zatím turnovské náměstí ani jiné veřejné prostory nerezervovala žádná politická strana, odpoledne nicméně ulicemi města projde pod patronací restaurace V zatáčce v ulici A. Dvořáka průvod recesistů. Mávátka, dobové oblečení a dobrá nálada jsou vítány. Průvod vychází ve 14.00 hodin od tenisové haly v ulici Na Stebni, projde náměstím a Palachovou ulicí zpět k restauraci V zatáčce.
Ze sportovních nabídek je tu zejména další finálový zápas futsalistů, ti v pátek 27. dubna od 20.00 hodin hostí v hale TJ Turnov Démony z České Lípy. Další víkendové pozvánky jsou fotbalové, přehled je ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.