SE ZIMNÍM STADIONEM SE DO TURNOVA VRACÍ LEDNÍ HOKEJ!

0

Seniorský hokej se v Turnově naposledy podle pamětníků hrál asi v roce 1973. Naším nynějším záměrem je nasadit mužstvo do krajského přeboru Libereckého kraje. Chceme tak navázat na působení našeho týmu z let 2005 až 2009, které hrálo krajský přebor Libereckého kraje. K největším úspěchům tohoto mužstva patří druhé místo v ročníku 2007/2008. Věříme, že díky domácímu prostředí se nám brzy podaří navázat na tento zatím největší úspěch v novodobé historii turnovského hokeje.

Tým mužů B bude hrát meziokresní přebor okresu Semily a Jablonec nad Nisou. Toto mužstvo bude působit jako rezerva pro první tým.
Chceme reorganizovat a hlavně rozšířit ligu pro amatérské neregistrované hokejisty z Turnova a okolí (NPL), která se již 11. rokem hraje na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou. Předpokládáme velké rozšíření členské základny. Rozšiřujeme základnu trenérů, rozhodčích, časoměřičů. Začínáme s mládeží, už nyní máme mužstva 1. – 2. a 3. – 4. třídy. Každé dva roky nám přibude další kategorie – mladší žáci, starší žáci, dorost a junioři.

n201502120807_sport_141_014_kosekHokejisté chtějí také obnovit mládežnický turnaj – Memoriál šrtm. Ludvíka Koška. Ludvík Košek byl všestranným sportovcem, před 2. světovou válkou hrával hokej za LTK Turnov. V roce 1939 odešel přes Polsko a Francii do Velké Británie, kde se stal pilotem u 311. bombardovací perutě RAF. Zemřel 13. 7. 1944 při návratu z operačního letu. Jeho tělo je pohřbeno na vojenském hřbitově Weston Hill v Plymouthu. Na jeho počest se v Turnově hrával až do roku 1952 hokejový turnaj nesoucí jeho jméno. Ludvík Košek čtyřikrát obdržel Československý válečný kříž, dále Československou medaili za chrabrost, navíc je nositelem britského odznaku Good Conduct Badge.

VÝZVA PAMĚTNÍKŮM
Prosíme o pomoc při pátrání po historii turnovského hokeje. Pokud má někdo staré fotografie, nebo pokud někdo pozná na zveřejněných fotografiích své předky, kontaktujte nás buď prostřednictvím „fóra“ na ww.bhkturnov.wz.cz nebo e-maily: trident@email.cz; mlejnek@gytu.cz. Snímky najdete na stránkách www.bhkturnov.wz.cz v sekci historie.

Plány tedy máme poměrně velké. Věříme v podporu sponzorů a města Turnov, tak jako podporuje všechny ostatní sporty…
Za turnovské hokejisty: Jan Konejl, Libor Šlechta a Pavel Mlejnek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.