Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu!

0
Na konci března byly známy výsledky již IV. ročníku ekologické kampaně s názvem shodným s titulkem. Jejím smyslem je odevzdat k recyklaci co největší počet mobilních telefonů. Akce s podtitulem recyklohraní má i svůj charitativní podtext.
Výtvarný kroužek Šikulové ze Svijan se po úspěšné loňské premiéře (3. místo) zapojil letos znovu a hned bral dokonce pomyslné stříbro. Umístění je o to cennější, že do projektu se zapojilo celkem 362 škol a dalších subjektů, které dohromady nasbíraly celkem 16 275 tohoto nepostradatelného symbolu moderní doby!
Hodnocení soutěže je jednoduché, neboť úspěšnost jejich účastníků se měří počtem mobilů v přepočtu na jednoho žáka. V tomto ukazateli vyšla z celého klání nejlépe Základní a mateřská škola Javorník ze Svitavska, která se dostala na téměř 19 kusů na žáka. Svijanští Šikulové se dostali na více než 17, resp. v šesti členech nasbírali 104 přenosných telefonů na jednoho, takže výsledek jejich snažení činí přesně 17,33! Třetí školní komplex z Českých Budějovic odevzdal „necelých“ 13 mobilů. Nejvíce těchto přístrojů v absolutním přepočtu se našlo v ZŠ Troubelice, a to hned 324! „Protože u nás nemáme školu, spolu s naším kroužkem na tom zamakala prakticky celá obec . Činily se nejen děti, které kreslily plakátky, ale vydatně pomáhali i rodiče a celá akce proběhla několikrát také místním zpravodajem či v elektronických médiích,“ přiblížila úspěch svijanská místostarostka Šárka Kalferstová.  Na náš dotaz, kam stříbrní medailisté pojedou na výlet, to prý v dětském hlasování zatím vyhrává jesenické Mirákulum.
Část z odevzdaných mobilů (někde možná i učiteli zabavenými!?) bude repasována a předána charitativním organizacím k dalšímu použití.  Chcete-li promluvit do výsledků dalšího ročníku třeba i vy, máte možnost. Více informací získáte na  www.recyklohraní.cz
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.