Vánoční svátky z pohledu hasičů a policie

0

Podle velitele turnovské městské policie Luboše Trucky proběhly vánoční svátky poměrně v klidu, strážníci pouze při běžné kontrole vozidel zajistili řidiče se zákazem řízení, nejzávažnější událostí byl únik plynu u jednoho z domů v Tázlerově ulici 25. prosince večer. Naštěstí se podařilo závadu opravit, takže na evakuaci osob z domu dojít nemuselo. „Tentokrát jsme o svátcích nemuseli řešit ani případy domácího násilí, k tomu došlo naposledy před Vánoci,“ zhodnotil situaci Trucka.
Nejzávažnějším výjezdem turnovské hasičské jednotky byl podle velitele Martina Bartoníčka požár rodinného domu ve Svatoňovicích. Došlo k němu 23. prosince, a protože se jednalo o dřevěnou stavbu, byla požárem hodně poničena. Ke zranění osob nedošlo, bude zde ale poměrně velká škoda na majetku.

Jedním z nejzávažnějších případů, který řešila Policie ČR ještě před vánočními svátky, bylo setkání s opilou řidičkou, která nadýchala bezmála 1,8 promile. Policisté si u benzinky na Kyselovsku všimli vozidla jedoucího směr Sedmihorky, které měl evidentně řidič problém udržet na silnici. Za volantem byla 52letá žena, která po vystoupení z vozidla vykazovala známky opilosti. Na výzvu policistů se tedy opakovaně podrobila dechové zkoušce, kdy jedna z naměřených hodnost dosahovala bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu. Po celou dobu s policisty spolupracovala a svého činu litovala. Největší překvapení však na policisty čekalo uvnitř vozidla, kde byly dvě nezletilé děti. Vzhledem k této skutečnosti byl vyrozuměn otec, který je následně převzal. Žena byla zadržena a následující den jí turnovští policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Je tedy jisté, že za volant v nejbližší době určitě neusedne. V případě pravomocného odsouzení za uvedený přečin jí hrozí trest odnětí svobody v trvání až jednoho roku, peněžitý trest, nebo zákaz činnosti.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.