Týden knihoven 2021, 25. ročník (4.–10. října)

0

Turnovská knihovna se jako tradičně účastní celostátní propagační akce na podporu četby a knihoven, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR již od roku 1997. Koná se již 25. ročník Týdne knihoven. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství je nabídnout atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale pečovat hlavně o čtenáře stávající. Téma letošního ročníku je udržitelnost v knihovnách, která vychází z koncepce rozvoje knihoven do roku 2030.

Na Týden knihoven 2021 vyhlašujeme:
* AMNESTIE. Po celý týden platí pro stávající čtenáře promíjení upomínek za zpožděné vrácení knih. Jde o jedinečnou příležitost také pro všechny dlužníky, kteří mohou přijít vyřešit své závazky vůči knihovně!
* REGISTRACE ČTENÁŘŮ ZDARMA. Noví čtenáři, kteří se přijdou zaregistrovat do naší knihovny, budou mít registrační poplatek zdarma po celý rok.
* TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Je možné v tomto týdnu nahlédnout a projít si s průvodcem všechny prostory naší knihovny.

Co dále nabízíme:
* Pokračujeme v projektech výchovy ke čtenářství a rozvoji čtenářské gramotnosti Bookstart – S knížkou do života, Klub Matýsek. Dílny čtení – Knížka pro prvňáčka. Zahajujeme doučování dětí a procvičování čtení – pomoc žákům 1. stupně ZŠ, každé úterý odpoledne od 14.00 do 16.00 hodin.
* Netradiční univerzita nejen pro seniory – cyklus přednášek o Lužických Srbech – zahájení v úterý 5. října, pobočka knihovny Turnov II. Přednášky budou probíhat od října do prosince 2021 jednou za čtrnáct dní v úterý od 10.00 hodin.
* Mediální výchova v ICM – sociální sítě, bezpečnost na internetu aneb jak být v bezpečí na internetu.
* Výstava Vzdělání pro všechny – Odkaz Jana Amose Komenského – putovní výstava z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze.
* Komenský do škol – navazující aktivity pro žáky 2. stupně základních škol.
* Aktivně ve stáří – DD Pohoda.
* Biblioterapie – Fokus Turnov.

(TZ Městská knihovna A. Marka v Turnově)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.