Turnov se vrací k modelu řízení v podobě starosty a dvou místostarostek

0

Necelý půlrok po volbách se po jednání zastupitelstva ve čtvrtek 28. března mění struktura řízení města. Na zasedání na funkci neuvolněného místostarosty rezignoval Jiří Mikula (PROTO). Současně spolu se starostou Tomášem Hockem (Nezávislý blok) oba rezignovali na místa v Radě VHS Turnov. Podle jejich vyjádření je situace v Radě VHS dlouhodobě zablokovaná a oni chtějí tímto krokem jednání odblokovat.

Na jejich místa v Radě VHS usednou volbou zastupitelů radní Josef Uchytil (PROTO) a Zbyněk Miklík (Piráti) a zastupitel Martin Hrubý (Nezávislý blok). Zástupcem města Turnova v Radě VHS a jejím předsedou již tedy od 1. dubna nebude současný předseda Rady VHS Milan Hejduk, který zde dosud zasedal spolu se starostou Hockem a místostarostou Mikulou. Předseda rady je totiž volen ze zástupců obcí v Radě VHS.

Jiří Mikula byl následně zvolen radním města, kde by se měl i nadále věnovat vodohospodářským otázkám. Město se tedy vrací k modelu řízení v podobě starosty Tomáše Hockeho a dvou místostarostek – Petry Houškové a Jany Svobodové.

(Jednání turnovského zastupitelstva se ještě budeme věnovat podrobně.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.