MAŠOVŠTÍ HASIČI PŘÍJEMNĚ ŠOKOVALI: POSTAVILI PŘENOSOVÝ VŮZ

0

Tohle je přesně ta zpráva, která má být zveřejněna ve dnech mezi vánočními a novoročními svátky. Cyklus letošních adventních setkání, zpívání a muzicírování byl symbolicky zakončen o posledním prosincovém víkendu. Konkrétně v sobotu 27. prosince odpoledne na návsi v Mašově. Mašovští si váží, že letos konečně na ně došlo a byla opravena léty zanedbaná a hlavně zanedbávaná náves. Ta byla po rekonstrukci slavnostně otevřena na svátek 28. října. V kapličce se konají bohoslužby, pro zájemce je otevřená každou středu v podvečer.

A letos se tu poprvé také konal jeden z vánočních koncertů. Zazněla komorní hudba s vánoční tematikou. Vystoupil kvartet AD Libitum (sólový zpěv Jarmila Klokočníková).

Kaplička je opravdu malá, nevejde se do ní víc než 15 diváků, proto se místní hasiči, pod jejichž patronací se akce konala, odhodlali ke kroku hodného zápisu nejméně do kroniky města. „Chtěli jsme dění uvnitř kapličky zprostředkovat všem zájemcům, tak jsme vymysleli vlastní přenosový vůz,“ glosoval s nadsázkou starosta mašovských hasičů Zbyněk Hruša. Dovnitř kapličky instalovali kameru, do korby hasičské avie umístili promítací plátno a projektor. Zhruba stovka návštěvníků byla s tímto řešením nadmíru spokojena, zvlášť když si navíc v mrazivém počasí mohli někteří dát i horký svařáček… A historické kroniky mají jednu raritu: Historicky první hasičský přenosový videovůz.

n201412282119_vakci_254_013_masov

n201412282119_vakci_255_013_masov

n201412282119_vakci_256_013_masov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.