Turnov se připojí k akci Hodina Země 2021

0

Město Turnov se v sobotu 27. března od 20.30 do 21.30 hodin zúčastní celosvětové události na ochranu klimatu. Zhasnutím veřejného osvětlení u radnice dá Turnov symbolicky najevo, že mu není ochrana klimatu lhostejná.
K Hodině Země se připojují všichni, kdo si uvědomují ohrožení klimatickou krizí způsobenou zejména používáním fosilních paliv – uhlí, ropy, zemního plynu. Důsledkem je i extrémní počasí – vlny veder, sucho, přívalové povodně, suchem oslabené lesy napadené kůrovcem.
Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu.
Od roku 2010 se koná i v České republice. V ČR se k Hodině Země vloni, i v době pandemie, připojilo 124 obcí, včetně osmi statutárních měst. Více informací najdete na www.hodinazeme.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.