Turnov bojuje se zledovatělými chodníky, jde o kalamitní stav

0

(Aktualizace) I přes nasazení veškeré techniky, posyp solí i drtí se nedaří udržet bezpečná schůdnost chodníků v Turnově!
„Technické služby se již od večera maximálně snaží, ale náledí se nedaří dostat pod kontrolu. Museli jsme tak vyhlásit kalamitní stav,“ popsal dnes ráno starosta Turnova Tomáš Hocke s tím, že s počasím se těžko bojuje. Město Turnov tak vyzývá hlavně starší občany, aby pokud možno nevycházeli, na zledovatělých chodnících hrozí úrazy. Ve špatném stavu jsou chodníky s jakoukoliv dlažbou. Situace se nadále řeší!
Zdenka Štrauchová, zastupující tisková mluvčí města

Aktualizace 16.15 hodin:
Podle jednatele technických služeb Libora Preislera je již situace výrazně lepší, sníh pomalu taje a chodníky i komunikace jsou schůdné a sjízdné. Nicméně ráno to bylo opravdu nebezpečné, protože na namrzlou zem ještě drobně pršelo a tvořila se ledovka. „Odpoledne ještě ulice a chodníky projíždíme znovu se sypačem a opět nastoupíme stejně jako dnes brzy k ránu, kdy komunikace znovu ošetříme. Zítra už by ale teploty měly být výrazně vyšší, tak se situace postupně vrátí k normálu,“ uvedl Preisler.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.