LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Lampionový průvod v režii Žluté ponorky, recitační soutěž Poetika, vítání sv. Martina, hudební festival, koncerty, divadla, přednášky, dny otevřených dveří a v závěru měsíce první adventní trhy a první ples na Střelnici. Inu – listopad.

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, Skálova 540, Turnov, www.naruc.cz. Z bohatého listopadového programu vybíráme:
* Úterý 6. listopadu od 16.30 hodin: VZTAHY MEZI SOUROZENCI.
* Pondělí 12. listopadu od 17.15 hodin: MARTINSKÁ SVĚTÝLKA. Přijede i letos sv. Martin na bílém koni? Tradiční podzimní akce pro rodiče s nejmenšími dětmi. Vyrobte si vlastní lampiónek v naší dílničce (od 16.00) a pojďte s námi pozdravit sv. Martina. Sraz účastníků průvodu v 17.15 hodin před Náručí.
* Pondělí 19. listopadu od 17.00 hodin: ZNAKOVÁNÍ MIMINEK aneb jak se dorozumět s dětmi ještě před tím než začnou mluvit a dozvědět se od nich, co chtějí bez slziček a nářku. Světově nejrozšířenější metoda znakové řeči pro slyšící batolata založená na dlouholetém vědeckém výzkumu. Cena 499 Kč. Více informací a přihlášky na tel. 724 102 929..
* Úterý 20. listopadu od 15.00 hodin: MÍT DOMOV A RODINU – SAMOZŘEJMOST NEBO VZÁCNOST? Nezávazné informační setkání pro zájemce o pěstounskou péči.
* Pátek 30. listopadu od 17.00 hodin: ADVENTNÍ SPIRÁLA. Tradiční otevření krásného a tajemného adventního času.

Nabídka na jednotlivé dny:

Čtvrtek 1. listopadu
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice, kavárna KUS, od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Pátek 2. listopadu
* HITFAKERS, SOUNDFALL & WE2. Trojkoncert kapel, které není třeba dlouze představovat. Kulturní kavárna KUS od 19.30 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 3. listopadu
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD – STOLETÉ KOŘENY. Zveme malé i velké na tradiční podzimní akci. Průvod se sejde opět v letním kině pod plátnem a zakončen bude na stejném místě. Pořádá Žlutá ponorka. Začátek v 17.00 hodin.
* NABUCCO – GIUSEPPE VERDI. Opera v kině Sféra – „umění v kině“. Začátek v 19.30 hodin. Vstupné 300 Kč.


Neděle 4. listopadu

* PARKOUR WORKSHOP. Odpolední trénink s profesionály ze skupiny „Obstackle movement“. Přihlašování pro veřejnost otevřeno na webu Žluté ponorky. Kapacita workshopu 35 osob, cena 480 Kč. Hala TSC Turnov II od 13.00 do 18.00 hodin.

Úterý 6. listopadu
* POSVÍCENÍ A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA ŽIŽKOVCE. Posvícenské setkání je určeno především budoucím prvňáčkům a jejich rodičům. Budete putovat školou se skřítkem Školníčkem, péct posvícenský koláč, malovat ad. ZŠ Žižkova od 15.30 hodin. Už od 15.00 hodin probíhají prohlídky školy pro budoucí šesťáky a jejich rodiče v rámci dne otevřených dveří. Setkání s učiteli proběhne od 16.00 hodin.
* FLORIDA A „HAVAJ“ NA HAVAJI. Cestovatelský klub. Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
* VEČER NA SBOŘE: BRATŘI ČAPKOVÉ. V komponovaném pořadu vystoupí Kristina Váňová, ředitelka Památníku Karla Čapka Stará Huť, recitátoři a vypravěči Hana Čapková, Tomáš Černý a Vojtěch Franc. Hudební doprovod Monika Szantó. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Čtvrtek 8. listopadu
* VÁCLAV PLECHATÝ – DŘEVOŘEZBY. Výběr z tvorby autora, který se více jak čtyřicet let věnuje umělecké práci se dřevem. Převážnou část děl Václava Plechatého tvoří mohutné rozměrné reliéfy s figurálními, zoomorfními a rostlinnými motivy. Vedle toho vytváří i trojrozměrné plastiky a tzv. miniatury – figury o rozměrech několika centimetrů. K jeho výrazným počinům patří realizace sochařské výzdoby mechanického orloje v Kryštofově Údolí u Liberce. Slavnostní zahájení výstavy v Kamenářském domě od 17.00 hodin. Vernisáž uvede minirecitálem písničkář Miroslav Paleček. Výstava potrvá do konce roku.
* POETIKA GALAKONCERT. Tradiční recitační soutěž vyvrcholí slavnostním galavečerem. Na něm vystoupí nejen vítězové soutěže v přednesu, ale i několik zajímavých osobností kulturního světa. Letos to bude uskupení Končinna, Mirek Kemel a těšit se můžete i na překvapení v podobě stále populárnější slam poetry. Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 180 Kč.

Pátek 9. listopadu
* VÍTÁNÍ SVATÉHO MARTINA NA BÍLÉM KONI …se uskuteční od 17.00 hodin v ZŠ Alešova v Turnově II. Lampionový průvod, příchod svatých a vystoupení sboru školy. Bílé oblečení vítáno, možnost zakoupení občerstvení ve školním stánku.

Sobota 10. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE VÝZKUMNÉM CENTRU SPECIÁLNÍ OPTIKY A OPTOELEKTRONICKÝCH SYSTÉMŮ TOPTEC – areál Dioptry Turnov, Sobotecká 1660. Prohlídky pro veřejnost od 10.00 do 14.00 hodin (prohlídky začínají vždy v celou hodinu) a pro školy (po předchozím objednání) v pátek 9. listopadu od 8.00 do 14.30 hodin. Více na www.toptec.eu.
* SVATOMARTINSKÉ VESELENÍ V OHRAZENICÍCH. Ve 14.30 hodin začínají na hřišti a ve škole soutěže, ale i výuka žonglování. Před 17. hodinou vyjde lampionový průvod, následovat bude ohňová show a ohňostroj. Pořádají TJ Sokol Ohrazenice, ZŠ a obec Ohrazenice. Více na www.ohrazenice.cz.
* BA NAOPANK. Živelní punk-rockeři, kteří rozhýbali Kulturnov, se vrací na Střelnici. Psycho-punk-popový kvintet z Turnova vznikl v roce 2009 v reakci na předsmrtnou strnulost místní hudební scény. Každý z jeho úderných songů je jako defibrilační výboj vedený do selhávajícího srdce Českého ráje. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 10. až pondělí 12. listopadu
* TRADIČNÍ POSVÍCENÍ. Hospůdka V Chaloupkách ve Svijanském Újezdu. Skopové a zvěřina, v sobotu a v pondělí posezení s harmonikou – v pondělí „Zlaté posvícení“.

Neděle 11. listopadu
* DÍLNA LISTOPADOVÁ, LOUTKOVÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi na téma loutek, divadla a listopadových nápadů. Těší se na děti naše lektorky. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

Pondělí 12. listopadu
* NEBÁT SE POEZIE V PARKU A MALOVÁNÍ NA CHODNÍKU. Další setkání s poezií pro všechny dobrovolné milovníky poezie, hravých veršů, doplněné venkovní ilustrací. Tradičně se již zapojují žáci ZŠ Skálova a studenti šperkařské školy SUPŠ Turnov. Koná se dobrovolně v rámci festivalu poezie 2018. Městský park a prostory Skálovy ulice, dle zájmu po celý den
* NORSKO. Netradiční putování divokou a nevyzpytatelnou přírodou Norska s Michalem Přikrylem. Cestovatelská přednáška. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Úterý 13. listopadu
* KOZÁKOV – PŘÍBĚH HORY. V červnu letošního roku byla uvedena nová regionální publikace o Kozákově, strážné hoře Českého ráje. Byla vydána u příležitosti 90. výročí otevření Riegrovy chaty na Kozákově a 130. výročí založení KČT Semily. Knihu uvede a představí pro turnovské čtenáře Slavomír Říman, editor knihy. Sálek knihovny A. Marka od 18.00 hodin. Vstup zdarma.
* PAVLÍNA FILIPOVSKÁ. Interpretka nezapomenutelné semaforské písně „Včera neděle byla“ bude hostem listopadového pořadu Pohovka. Povídat si s ní bude Josef Klíma. O hudební doprovod se postará Na vlastní uši band (J. Klíma, P. Půta, A. Seidl.). Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, 140 Kč seniorské vstupné na OSV.
* BAJADÉRA. Fantastický balet Maria Petipy, zasazený do mytické Indie, vypráví pohádku o chrámové tanečnici a princovi, který miluje jednu dívku, ale ožení se s jinou. Přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč, 200 Kč v rámci řady „Umění v kině“.

Středa 14. listopadu
* DOKTOR V NESNÁZÍCH. Situační komedie o průměrném plastickém chirurgovi, který čelí kuriózním situacím v ordinaci své soukromé kliniky. Hrají: Karel Zima, Ivana Korolová / Anna Stropnická, Kateřina Seidlová, Dana Morávková / Miluše Bittnerová, Zuzana Mixová / Magda Weigertová, Anna Kulovaná / Patricie Solaříková. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

Čtvrtek 15. listopadu
* HIMÁLAJSKÝ ÚSMĚV.
Cestovatelská show Karla Štěpánka z cesty po Nepálu a Indii. Sálek ICM městské knihovny od 18.00 hodin.
* POUTNÍCI. Poutníci jsou česká bluegrassová skupina, která vznikla v roce 1970. Největších úspěchů dosáhli v letech 1979 – 1991, kdy byl členem skupiny banjista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a další hráč na banjo Luboš Malina. Mezi nejznámější písně skupiny patří Pojďme se napít, Až uslyším hvízdání, Panenka, Napsal jsem jméno svý na zdi či Podobenství o náramcích. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 180 Kč.

Pátek 16. listopadu
* ČERTI Z RAKOUSKA MÍŘÍ DO TURNOVA. V Turnově se povídá, že zde žije několik zlobivých dětí. Český čert už na to nestačí, tak si na pomoc zavolal ty nejošklivější stvoření v Evropě – rakouské čerty. Dorazí hned několik čertů, které znáte z průvodů, a potrestají hříšníky za jejich činy. Těšit se můžete na dětskou diskotéku za doprovodu Minnie a Mickey Mouse, slavnostní, představení čertů, strašidelné efekty, focení, tancování a dovádění s čerty. Pekelná show. KC Střelnice od 17.00 hodin. Vstupné 100-150 Kč.

Sobota 17. listopadu
* TURNOVANKA hraje k tanci i poslechu v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.turnovanka.cz.
* SNAP CALL. Na jaře tohoto roku prošla kapela Snap Call velkými změnami. Kapela se před domácím publikem představí v nové sestavě poprvé. Těšit se můžete na nové skladby z právě dokončovaného EP „Let That Roll!“ a oficiální premiéru nového videoklipu. Každý příchozí dostane cédéčko nového EP od kapely jako dárek. Jako host vystoupí spřízněná grungeová kapela The Scoffers z Liberce. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* PETER LIPA BAND. Koncert legendárního slovenského jazzmana. Po jeho skončení zahraje turnovský FD Band. KD Kacanovy od 20.00 hodin. Předprodej: Trafika U Vildy, Skálova ulice, Turnov a Hotel Králíček, Kacanovy.

Pondělí 19. listopadu
* FRANTIŠEK LADISLAV RIEGER. Pořad na počest významného semilského rodáka u příležitosti 200. výročí narození. F. L. Rieger byl českým politikem, zakladatelem staročeské strany a členem Říšského sněmu a rady. Průvodní slovo Květoslava Hnízdová, citace textů Eva Kordová. Klubovna penzionu Výšinka od 14.00 hodin. Pořad bude zopakován ve stejnou dobu ve středu 21. listopadu v klubovně DD Pohoda a ve čtvrtek 22. listopadu v klubovně penzionu Žižkova a v úterý 27. listopadu od 18.00 hodin v Domě na Sboře ve Skálově ulici.
* DRŮBEŽÍ NÁŘEZ. Třetí divadelní hra z pera souboru Nakafráno „Drůbeží nářez“ popisuje s humorem a nadhledem pět krátkých příběhů ze života žen. Hlavní protagonistky a autorky se střídají v hlavních i vedlejších rolích. Hrají: Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné 160 Kč.

Úterý 20. listopadu
* POHÁDKOVÝ PODVEČER. Do knihovny se opět vrací oblíbené pohádkové podvečery. Na děti, jejich rodiče a další rodinné příslušníky čeká listopadová pohádka a drobná výtvarná dílnička. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.
* PAVEL ŠPORCL: GIPSY FIRE 2018. Program Gipsy navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Je tak pokračováním velmi zdařilého Gipsy Way – prvního programu Pavla Šporcla s cikánskou tematikou. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné dle místa sezení od 350 Kč.

Středa 21. listopadu
* O LITERATUŘE. Beseda s Petrem Hruškou, básníkem, scénáristou, literárním historikem a vědcem. Kavárna KUS v KC Střelnice od 19.00 hodin.

Čtvrtek 22. listopadu
* UŽ NIKDY SÁM! Inscenace, kterou vám na prknech turnovského divadla zahraje Divadlo Kalich v čele s Pavlem Liškou, zkoumá, kam až je osamocený člověk schopen zajít, aby získal někoho, s kým si bude moci třeba jenom popovídat. Dále hrají: Zuzana Bydžovská a Josef Polášek. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Pátek 23. listopadu
* NAPŘÍČ FEST 2018. Myšlenkou „minifestivalu“ NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na pódiu nikdy nesetkali, představit (nejen turnovským) divákům neokoukané, ale o to zajímavější kapely a písničkáře, ale především přiblížit jim trochu jiné hudební žánry a originální interprety, než ty, které jim vnucuje každodenní mainstream.
– Next Phase & Marie Puttnerová. Prvním vystupujícím bude Marie Puttnerová, kterou jste v Turnově mohli slyšet s kapelou Jablkoň. Tentokrát ji doprovodí kapela Next Phase, brněnská avantgardní formace neohrožených improvizátorů.
– James Harries je hudebník z anglického Manchesteru žijící v České republice od roku1990 ,který jako první na světě natočil své oficiální album „Voice Memos: a collection of songs I recorded on my phone“ na mobilní telefon.
– Krausberry. Blues-rocková a hard rocková skupina, kterou založil zpěvák Martin Kraus v roce 1984 poté, co opustil skupinu Bluesberry. Martin Kraus se na pódiu chová jako „neřízená střela“, která srší neuvěřitelnou energií.
Večerem bude provázet Ondřej Halama. Hudební festival. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 250 Kč.

Sobota 24. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVA HOLUBŮ. Probíhá od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město. Občerstvení zajištěno. Štěstí i s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1.
* ZLATOVLÁSKA.
Činoherní verze Divadla Pohádka Praha si zachovává básnický jazyk i verše. Scénické zpracování je postaveno na výpravné scéně, doplněné světelnou divadelní atmosférou a luminiscenčním prostředím s prvky černého divadla. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* VÝSTAVA KREATIVITY v prostorách OÚ Karlovice (Přáslavice) v době od 10.00 do 16.00 hodin. Budete zde moci vidět, případně zakoupit spoustu krásných výrobků. Občerstvení připraveno.
* CHUDÝ KEJKLÍŘ. Chudý kejklíř bylo poslední představení, které si J. K. Tyl zahrál. Původně šlo o činohru, současnému divákovi by mohly připadat některé dějové momenty a motivy naivní, ale současnému konzumentovi komerční telenovelové kultury by měly připadat známé. Soubor považuje text za první českou divanovelu. Hraje ochotnický soubor Máj 1867 z Tatobit. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.
* DISKOTÉKA v sále Riegrovy turistické chaty na Kozákově od 20.00 hodin: We All Like 80´s, 90´s, 00´s. Hrají DJ Aleš Mastník, DJ Jarda Hoření.
* METALOVÁ NOC V TURNOVĚ. Kvůli přestavbám v clubu Magic byli pořadatelé nuceni akci přesunout o pár bloků dál do clubu REFRESH. Při příležitosti akce bude kapela AnarchiA křtít své nové CD Oheň v duši!
Program:
20.00-20.45 F.A.King (crossover / Železný Brod)
21.05-21.50 V.A.R. (metal-thrash / Liberec)
22.20-23.40 AnarchiA (metal-rock / Turnov + křest CD)
00.00-01.00 Dangar Six (rock-metal / Jablonec nad Nisou)
01.00 – ?? Rockotéka / rocková zábava

Sobota 24. a neděle 25. listopadu
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY. Více na www.zamek-sychrov.cz.

Úterý 27. listopadu
* THELMA A SELMA. Thelma a Selma se vydávají na cestu. Nebo se na ni vydaly už před lety? V hlavních rolích se představí Alena Štréblová a Pavlína Štorková. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

Středa 28. listopadu
* RHODOS. Krásný řecký ostrov v Egejském moři blízko Turecka je zajímavý nejen svými nádhernými plážemi a slunečným počasím, ale především prolínáním kultur. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 29. listopadu
* YELLOWSTONE. V rámci Cestovatelských čtvrtků se tentokrát podíváme do národního parku Yellowstone. Cestovatel Petr Bičík seznámí posluchače s nejznámějším národním parkem na světě a podělí se o své bohaté zkušenosti a zážitky. Sálek knihovny A. Marka – ICM – od 18.00 hodin.
* ADVENTNÍ VĚNCOVÁNÍ. Přijďte si s námi vytvořit adventní věnec nebo aranžmá dle svého přání. Na věnec se svícemi je nutné si přinést korpus na věnec, svíce a případně stuhy, abyste si mohli vyladit aranžmá do svých barev. K dispozici bude větvoví jehličnaté i bez, drátky, tavné pistole a různé další doplňkové materiály. Kapacita 10 osob, rezervace místa nutná na e-mailu: ladicka@email.cz. Cena 150 Kč. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky od 18.00 do 22.00 hodin.
* WALTER HOFBAUER. Také letos organizátoři Turnovských hudebních večerů do dramaturgie zařadili koncert začínajícího umělce, doporučeného Listinou mladých umělců Českého hudebního fondu. Je jím čtyřiadvacetiletý trumpetista Walter Hofbauer. Od roku 2014 je stálým hráčem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 170 Kč.

Pátek 30. listopadu
* ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE SV. JAKUBA STARŠÍHO V PŘEPEŘÍCH. Vystoupí významný varhaník a dirigent Adam Viktora. Koncert je zařazen do řady koncertů Českého varhanního festivalu. Vstupné dobrovolné. Po koncertě proběhne žehnání adventních věnců. Začátek v 18.00 hodin. Zve Římskokatolická farnost Přepeře.

Pátek 30. listopadu a sobota 1. prosince
* NOC FANTAZIE V KNIHOVNĚ. O této noci se fantazii meze nekladou! Ponořte se do světa fantasy, sci-fi, komiksu a užijte si netradiční přespání v knihovně. Pokud vám deskové a karetní hry, filmy a úkoly dají spát! Vyzkoušejte si únikovou hru z laboratoře, poslechněte si tematické přednášky a vyhrajte zajímavé ceny v tombole. Prostory knihovny A. Marka a ICM.

Sobota 1. a neděle 2. prosince
* ZÁMEK SYCHROV: ADVENTNÍ TRHY. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé. Vánoční atmosféru umocní i betlém v nádvoří. Novinkou letošního ročníku je prodloužení sobotní otevírací doby tržiště do 18.00 hodin. Po oba dny budou trhy otevřeny od 9.00 hodin, v neděli do 16.00 hodin. Připraveny budou i dětské „čertovské“ prohlídky a také tradiční prohlídky vánočně vyzdobeného zámku.

Sobota 1. prosince
* LYŽAŘSKÝ PLES. Klub lyžařů Turnov srdečně zve na tradiční ples. K tanci a poslechu hraje kapela Levou rukou, čeká vás bohatá tombola a zajímavý doprovodný program. Ples. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 250 Kč (vstupenky k dostání v informačním centru na náměstí Českého ráje, v KC Střelnice a u Jany Frýzkové na tel. 607 827 724.).

Neděle 2. prosince
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V TURNOVĚ na náměstí Českého ráje. Program začíná v 16.30 hodin.

Pondělí 3. prosince
* LOUSKÁČEK. Louskáček platí už dlouho za jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevit kouzlo baletu. Přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.