Stavba silnice I/35 Turnov – Úlibice prochází veřejným projednáním

0

Dnes odpoledne začalo veřejné projednání vlivu stavby kapacitní silnice S5 – silnice I/35 v úseku Turnov – Úlibice. Kvůli vládním opatřením probíhala diskuze on-line.
Po delší době jednání o komunikaci započalo vloni v srpnu, kdy byla zveřejněná dokumentace EIA (Environmental Impact Assessment), která posuzuje stavbu z hlediska vlivů a koncepcí na životní prostředí. K dokumentaci poslalo připomínky v září 2020 i město Turnov na základě projednání se zastupiteli.

V rámci dnešního projednávání starosta Turnova Tomáš Hocke uplatnil další dvě připomínky. První se týká případné „odpočívky“ v Ohrazenicích a druhá mostu přes komunikaci v Nudvojovicích:
* Případná „odpočívka“ Ohrazenice – nenapojovat z mimoúrovňové křižovatky Přepeře vzhledem k blízkosti sídliště Přepeřská, „odpočívku“ zásadně zmenšit, velké množství ochranné zeleně a zelené střechy na případných objektech.
* Most přes plánovanou komunikaci v Nudvojovicích – maximálně most rozšířit (v rámci technických možností), včetně částí zeleně, tak aby nedošlo k urbanistickému odtržení místní části Nudvojovic od centrální části města.
(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.