Stát vypsal dotační programy na financování cyklistických stezek

0

Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) schválil na svém červnovém zasedání pravidla na zvyšování bezpečnosti a financování cyklistických stezek. Na podporu bezpečnosti vyčlení 250 milionů korun. Na vybudování cyklostezek pak 150 milionů. „Obce mohou žádosti předkládat nejpozději do 15. listopadu 2018. Kraj plánuje počátkem roku vypsání dotačních programů na projektovou přípravu v cyklodopravě a na výstavbu cyklistických stezek a tím podpoří jednotlivé žadatele,“ uvedl náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy a investic Marek Pieter.
Pravidla se týkají financování výstavby nebo oprav cyklistických stezek nebo zřizování jízdních pruhů pro cyklisty pro rok 2019, opatření ke zvýšení bezpečnosti nebo plynulosti dopravy nebo opatření ke zpřístupňování dopravy osobám s omezenou schopností pohybu či orientace.
V letošním roce byl ze strany SFDI podpořen v programu „Cyklostezky 2018“ pouze jeden projekt z kraje, a to projekt „Cyklostezka podél silnice II/282 U kříže – Lestkov (Radostná)“ podaný obcí Radostná pod Kozákovem. Obec získala 1,5 mil Kč.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.