Soutěž Vesnice roku 2024 Libereckého kraje zná vítěze. Je jím obec Všelibice

0

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2024 v Libereckém kraji se stala obec Všelibice na Liberecku. Zvítězila v konkurenci čtrnácti dalších přihlášených obcí napříč regionem.

„V Libereckém kraji se do letošního, osmadvacátého ročníku soutěže přihlásilo osm obcí z Liberecka, dvě obce z Jablonecka, dvě ze Semilska a dvě z Českolipska. Přihlášené obce komise hodnotila v oblastech, jakými jsou koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce,“ řekl Jiří Ulvr, krajský radní pověřený řízením odboru hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova, který společně s ostatními subjekty soutěž v Libereckém kraji pořádá.
Všelibice jsou dlouhodobým a úspěšným účastníkem soutěže. Zaujaly především novou mateřskou školou, opravou obecního úřadu a hasičské zbrojnice. Obec má dlouhodobou koncepci rozvoje, plánuje například výstavbu bydlení pro seniory nebo obecního rybníku.
Obec za vítězství v krajském kole obdrží vedle Zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši 1.250.000 korun z ministerstva pro místní rozvoj. Liberecký kraj umožní vítězi krajského kola čerpat dotaci z Programu obnovy venkova ve výši 500.000 korun.

Z obcí Turnovska získaly jen Svijany fialovou stuhu za inovativní obec.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.