V úterý 5. května v 16.00 hodin proběhne v parku u letního kina slavnostní odhalení plastiky Adam a Eva. Ta vznikla na základě spolupráce Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Turnově a firmy Komerční slévárna šedé a tvárné litiny Turnov. Je věnována městu Turnovu. V rámci volné tvorby ji navrhla Dagmar Morová, absolventka turnovské SUPŠ (v současné době studentka Akademie výtvarných umění v Praze). V rámci realizace plastiky na ní spolupracovalo mnoho pedagogů SUPŠ a pracovníků slévárny. Plastika váží 2,5 tuny a na výšku má 2,3 metru.
Slavnostní odhalení nové plastiky
0
Sdílet