Silvestrovská noc proběhla v Turnově z pohledu policie poměrně v klidu

0

Silvestrovské veselí se tentokrát zcela přesunulo do soukromí, což bylo mj. vidět i na množství odpálených petard v zahradách domů a jejich okolí. První vlna domácích ohňostrojů odezněla krátce před 21. hodinou, tedy na začátku zákazu nočního vycházení, druhá potom kolem půlnoci.
Jak uvedl velitel turnovské městské policie Luboš Trucka, v průběhu silvestrovské noci strážníci řešili pouze asi čtyři porušení nočního zákazu vycházení, která byla řešena domluvou – lidé pouze přecházeli od známých domů či naopak. Třem majitelům za zvuku petard utekli psi, které se strážníkům ale podařilo vyhledat a vrátit majitelům, a tak asi nejvážnější událostí bylo domácí násilí, kdy musel být jeden z aktérů na zbytek noci převezen do policejní cely.

Poměrně klidnou noc zaznamenali i policisté z místního oddělení. Jak shrnul jejich velitel Milan Drahoňovský, lidé po 21. hodině zákaz vycházení vesměs dodržují, řešeno bylo opravdu jen několik případů, ani o silvestrovské noci k nějakému půlnočnímu srocování lidí na veřejných prostranstvích nedošlo.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.