Sídliště u nádraží má za sebou šest etap regenerace

0

Předposlední, šestá etapa regenerace turnovského sídliště u nádraží byla dokončena letos v září. V části Studentské ulice bylo rozšířeno a plošně zvětšeno parkování, byly položeny nové dlažby, parkovacích stání a chodníků, vzniklo nové veřejné osvětlení, na komunikaci byl položen živičný koberec, zhotoveny byly dva vyvýšené přechody pro chodce. Úpravy si celkem vyžádaly 4,5 milionu korun.
Regenerace turnovského sídliště u nádraží má celkem sedm etap, přičemž první začala již v roce 2010. Postupně dostávaly na sídlišti nový povrch tamní komunikace a chodníky, byly upraveny uliční vpusti a kanalizační šachty, probíhaly práce na výstavbě veřejného osvětlení, byly provedeny sadové úpravy, osazeny lavičky, plakátovací plochy a další mobiliář. Vznikla také nová parkovací místa a pro zvýšení bezpečnosti chodců byly vybudovány silniční přejezdové retardéry.
V šesti dokončených etapách bylo upraveno 46.794 m² plochy, celkové náklady činily necelých 32 milionů korun. Téměř 12 milionů se podařilo získat z dotace a 20 milionů investovalo město Turnov ze svého rozpočtu.
Nemalé částky šly z městské pokladny také na opravu hřišť. V roce 2016 byla provedena rekonstrukce hřiště u tamního supermarketu nákladem přes 300 tisíc korun. Hřiště Drak bylo realizováno v roce 2017 a přišlo téměř na milion korun.
Poslední sedmá etapa regenerace sídliště u nádraží se bude týkat prostoru před supermarketem a okolí tzv. bazénku. S realizací se předběžně počítá na příští rok, město opět zažádá o dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení.
Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnova

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.