HUDEBNÍ SKLADATEL MARCO ROSANO MÍŘÍ DO TURNOVA

0

Tradiční cyklus Turnovských hudebních večerů si pro Turnovany připravil hudebně i vizuálně podmanivou lahůdku. Pěvecké Duo KCHUN a taneční skupina Dekkadancers přivážejí Stabat Mater italského skladatele Marca Rosana, který představení navíc osobně uvede.

Stabat Mater, líčící bolest Panny Marie pod Kristovým křížem, je jednou z nejpřitažlivějších duchovních předloh, která zlákala nespočet hudebních skladatelů různých hudebních stylů a epoch.

Marco Rosano, který se narodil v Turíně a od roku 1995 žije a skládá v Belgii, složil tuto kompozici (v původním rozsahu pro kontratenor, housle, violu, violoncello a varhany) v roce 2004. Je napsaná v barokním stylu a je výsledkem pětileté spolupráce Marca Rosana s pěvcem Andreasem Schollem. Ten také poprvé uvedl její kompletní provedení v únoru 2008 v City Recital Hall v Sydney, a to s australským Brandenburg Orchestra pod vedením Paula Dyera.

V Turnově se interpretace za doprovodu violoncella Eduarda Šísteka ujmou tenorista Martin Prokeš a barytonista Marek Šulc, kteří společně tvoří Duo KCHUN. Skladba Stabat Mater inspirovala též taneční soubor Dekkadancers v čele s Ondřejem Vinklátem, trojnásobným držitelem Ceny Thálie. Ten se, spolu se svým kolegou Štěpánem Pecharem, ujal i role choreografa. Dekkadancers se díky Stabat Mater vrací ke kořenům…
Ve středu 22. listopadu vás v turnovském divadle čeká unikátní hudebně-taneční večer plný podmanivé hudby, zpěvu a tanečního umění.
Romana Holubová, Kultura Turnov

Středa 22. listopadu
* KCHUN & DEKKADANCERS: STABAT MATER. Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné od 270 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.