Semily získaly dotaci ve výši 30 tisíc Eur

0
Vytvoření odpočinkového zázemí pro cyklisty i pěší v parku na Ostrově, zpřístupnění břehu Jizery, ale také možnost koupání přinese Semilským projekt s názvem „Setkáme se u Jizery“. Dotaci ve výši 30.000 Eur (50 % celkových nákladů) získalo město v rámci přeshraniční spolupráce z Fondu mikroprojektů  Cíl 3 (ČR-Polsko) v Euroregionu Nisa.
Projekt s celkovými náklady ve výši 59 995,- Eur vychází ze zpracované studie Doteky vody a jeho realizace je předpokládána v roce 2014. Cílem projektu je vybudování nového odpočinkového zázemí podél cyklostezky.
„V jednotlivých místech na břehu řeky Jizery bude odstraněn současný travní porost až na původní kamenný profil. Kamenný obklad bude očištěn a případně doplněn chybějícími kameny, v místech přístupu  budou vybudovány kamenné schody umožňující lepší přístup k řece,“ vysvětlila Lena Mlejnková, místostarostka města Semily. „Součástí projektu bude i společný cyklovýlet s polským partnerem na české straně, tvorba drobných propagačních materiálů – cyklolékarniček a reflexních pásek, a také instalace informační tabule s mapou,“ doplnila místostarostka. (Zdroj: TZ města Semily)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.