Rovenská škola rozhodně nezahálí

0
Školní rok se v Rovensku pod Troskami rozběhl nezvykle rychle. Již první zářijový pátek všichni žáci, vyučující i vychovatelé vyrazili na celoškolní výlet. Trasu měla každá třída svou vlastní, ale cíl byl společný: V průběhu cesty stmelit kolektiv třídy a dále se společně, celá škola, setkat při různých činnostech na Vidláku.
Další aktivitou mimo školní lavice byl harmonizační pobyt pro žáky 6. třídy. I letos proběhl v Jinolicích v druhém zářijovém týdnu a noví žáci, tak měli možnost lépe poznat své spolužáky i učitele.
Začátkem října strávili žáci 9. třídy tři dny ve středisku ekologické výchovy na Jizerce. Zde se účastnili programu Kořeny, který mapuje historii Jizerských hor i samotné osady Jizerka. Domů si kromě zážitků odvezli i domácí úkol v podobě zpracování videodokumentu o Rovensku.
Poslední týden v říjnu byla ve škole umístěna putovní expozice o odpadech. Expozice byla zapůjčena z Libereckého kraje a hrazena z fondů projektu Cíl 3 přeshraniční spolupráce LK a okresu Görlitz.
Nyní nás čeká 12. listopadu den otevřených dveří. Pokud vás zajímá, jak to u nás vypadá, přijďte se od 15.00 hodin na naše žáky, učitele, školu a další zázemí podívat.
Z. Bílková, ZŠ Rovensko, zuzkabilkova@centrum.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.