Rekonstrukce krajských silnic jsou v plném proudu

0

Liberecký kraj pokračuje v rekonstrukcích silnic II. a III. tříd. V červnu letošního roku podepsal se Státním fondem dopravní infrastruktury smlouvu, která zaručuje kraji dotaci ve výši 122,355 mil. Kč. Za tyto finanční prostředky chce kraj zrekonstruovat celkem 22 silnic. Dalších 27 staveb zahajovaných v letošním roce v celkovém objemu 230 mil. Kč, je hrazeno z rozpočtu Libereckého kraje. Celkem 9 akcí za 420 mil. Kč je spolufinancováno z programů Interegg a IROP.
Rada Libereckého kraje rozhodla o výběru zhotovitelů u sedmi akcí. Jedná se například o rekonstrukce silnice II/283 v úseku Turnov – Bělá, silnice II/278 Hamr na Jezeře – Stráž pod Ralskem, silnice III/29056 v Pasekách nad Jizerou, silnice III/26833 v Srní u České Lípy nebo silnice III/2601 v Zahrádkách u České Lípy. „V současné době máme zahájena nebo již ukončena výběrová řízení na zhotovitele 47 staveb, dalších 11 akcí je pod smlouvou z loňského roku. Celkem plánujeme zrekonstruovat 69 úseků silnic za 807 mil. Kč,“ říká Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. „Částka 364 mil. Kč půjde z krajského rozpočtu, 150 mil. Kč z Integrovaného operačního programu, dalších 122 mil. Kč je ze Státního fondu dopravní infrastruktury a 171 mil. Kč z programu Interreg,“ pokračuje náměstek.
Pracuje se mj. na rekonstrukci mostu v Rovensku pod Troskami, průjezd městem směrem na Semily není možný. (Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.