Recyklohrajeme! Zapojte se i vy

0
ZŠ Skálova je zapojena do programu Recyklohraní, který organizují neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM. Tyto společnosti zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. „Naše škola je vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení,“ sděluje ředitel školy Michal Loukota. „Snažíme se, aby naši žáci získali základní povědomí o tom, že i staré věci je možné dále využívat. Navíc za nasbírané věci a splněné úkoly získává naše škola body, za které můžeme pořídit různé učební pomůcky.“
Letos – stejně jako vloni – se škola účastní v rámci Recyklohraní soutěže ve sběru starých mobilních telefonů. „Část vybraných telefonů bude repasována a věnována charitativním organizacím k dalšímu užití,“ vysvětluje koordinátorka projektu na škole Petra Jágrová, „a ty ostatní, které již nelze opravit, projdou recyklací a budou využity jako zdroj dalších druhotných surovin.“ Odborníci odhadují, že obyvatelé České republiky mají ve skříních a šuplíkách zhruba 8 milionů nepoužívaných a dosud nevyhozených mobilů. Kdyby došlo k jejich recyklaci, dostali bychom například 2800 kg stříbra, nebo 272 kg zlata!
Neváhejte se i vy zapojit a pomoci se sběrem starých mobilních telefonů. Do 19. prosince můžete nepotřebné mobilní telefony nosit do kanceláře v přízemí školy. Vloni se podařilo nashromáždit 192 mobilních telefonů, a to i díky zájmu veřejnosti. Informace o projektu najdete na stránce www.recyklohrani.cz
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.