Při cestě do Liberce se nelekněte, když ucítíte zápach unikajícího plynu

0

Již od včerejšího rána přijímá operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje oznámení od občanů, že v centru Liberce je cítit unikající plyn. Podle zjištění pracovníků plynárenské pohotovostní služby došlo v areálu plynárny v ulici Nitranská v centru Liberce k rozlití aromatické látky sloužící k odorizaci plynu. Látka s názvem merkaptan byla již včera neutralizována. Dnes po 8. hodině se v centru Liberce začal opět šířit stejný zápach. Profesionální hasiči vyjeli do ulice Kladenská, kde se včerejší situace opakovala. Podle vyjádření pracovníků RWE pravděpodobně neznámá osoba rozlévá merkaptan po centru Liberce. Na šetření případu spolupracují pracovníci plynárenské pohotovostní služby spolu s Policií ČR.
Merkaptan je aromatická látka, která sice není zdraví nebezpečná, ale při nadýchání větší koncentrace by mohlo dojít k podráždění sliznice a následným nevolnostem a bolestem hlavy. Od včerejšího dne vyhledalo již několik osob lékařské ošetření z důvodu nadýchání této látky.

Všem obyvatelům a návštěvníkům centra Liberce doporučujeme omezit větrání a v případě potíží přivolat lékaře. V současné době probíhá identifikace prostoru a látky, která by se měla sama ve vzduchu rozptýlit.

Iva Michalíčková, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.