Pozvánky na akcemi nabitý prodloužený víkend

0

Čtvrtek 4. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBejby – kapela TRAFIC JAM. Začátek v 19.00 hodin, vstup volný.
 
Čtvrtek 4. až neděle 7. července
* HRAD VALDŠTEJN: HRADECKÉ KOMORNÍ TUCTEM. První týden v červenci ožije hradní kaple spirituály a duchovními písněmi v podání Hradeckého komorního tucteta. Krátké koncerty proběhnou vždy v 11.00, 12.00, 14.00 a 15.00. Ve čtvrtek 4. a v sobotu 6. července se od 18.00 hodin uskuteční večerní koncert.
 
Pátek 5. až neděle 7. července
* HRAD VALDŠTEJN: RYTÍŘI TURNOVSKÉHO MEČE. Skupina historického šermu vystupuje vždy v 11.30, 13.00, 14.30 a 16.00 hodin.
* SEDM STOLETÍ MÓDY NA HRUBÉM ROHOZCI. Tradiční prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, které zahrnují všechna období v historii zámku. Akce probíhá pouze do soboty 6. července.
 
Pátek 5. července
* PARNÍM VLAKEM DO ČESKÉHO RÁJE. Parní vlak tažený lokomotivou řady 310 se soupravou historických vagonů vyjíždí z Turnova směrem do Rovenska pod Troskami v 9.00 hodin (zastávka Turnov-město 9.11 hodin), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd zpět do Turnova v 10.33 hodin, příjezd do Turnova v 11.08 hodin.
Odjezd směr Semily ve 13.45 hodin, příjezd do Semil ve 14.35 hodin, odjezd zpět v 16.10 hodin, příjezd do Turnova v 17.58 hodin. Na obou trasách vlak zastavuje ve všech zastávkách. Jízdní řád a další informace podrobně najdete na www.3100134.cz.
K vlaku je připojen i speciální historický divadelní vagon z roku 1905. Hraje se vždy ve stanicích Rovensko pod Troskami, Turnov, Semily a Malá Skála. Jednotné vstupné je 30 Kč (nemusíte jet nutně vlakem). Představení pro děti hrají (připravují) členové loutkářského souboru Na Židli (První turnovské železniční loutkové divadlo). V pátek 5. července to bude představení Kašpárek ve mlýně (BOĎI Jaroměř).
* 15. VŠEŇSKÉ KULTURNÍ LÉTO. Pocta Petru Pálkovi – koncert Severáčku, chrám sv. Filipa a Jakuba, začátek v 16.00 hodin
* MISTR JAN HUS, hudebně-dramatické pásmo o Husově životě a odkazu se skladbami a písněmi z oratoria
„Mistr Jan Hus“ v podání jeho autora, skladatele, zpěváka a spisovatele Richarda Pachmana. Začátek v 18.00 hodin v Malířově zahradě v Tatobitech s účastí Lady Kocourkové, farářky Církve čs. husitské v Semilech. Vstupné 50 Kč. Pořádá občanské sdružení Dědina Tatobity.
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin NEUE MADCHAN, BARŚ BROTHER. Vstupné 80 Kč.
* COUNTRY SALOON V JETELI v Ploukonicích: Tony Trischka, Robert Křešťan, Druhá tráva – jeden ze dvou koncertů v Čechách!!! Začátek ve 20.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: Noční prohlídka. Poznejte kouzlo hradu v nočních hodinách. Nasvíceným hradem vás provede průvodce v dobovém kostýmu. Začátek ve 21.00 hodin.
 
Sobota 6. července
* KÁMEN A ŠPERK V ČESKÉM RÁJI. Náměstí Českého ráje Turnov. Podrobný program v samostatném článku.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ V RADVÁNOVICÍCH: KELTSKÝ DEN. Moderované keltské soutěže, řemeslné dílny v keltské vesničce. Začátek v 10.00 hodin. Až do 9. srpna budou ve Šťastné zemi probíhat v rámci Keltského měsíce řemeslnické dílny v nově postavené keltské vesničce.
* 35. ročník PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB na Všeni u Turnova. Začátek ve 14.00 hodin. Vystoupí dechové hudby: Český ráj Všeň – kapelník Jaroslav Raulin, Javorka – kapelník Josef Záveský, Táboranka – kapelník Jiří Jína, mažoretky Perličky a jako hlavní host dechová hudba Šohajka s kapelníkem Vojtěchem Ducháčkem z Dolních Bojanovic. Vstupné je 100 Kč. Občerstvení zajištěno, areál je zastřešen.
* COUNTRY SALOON V JETELI v Ploukonicích: koncert skupiny Barbecue, začátek ve 20.00 hodin.
* SYNAGOGA TURNOV zve na koncert  židovských písní v podání skupiny Augenblick – Rostislava a Drahomíry Tvrdíkových a Tomáše Molnár. Začátek v 19.00 hodin. Vstupné 100 Kč. Do 21. července je na ženské galerii synagogy přístupná výstava mandal Věry Sufiyi „Srdce na dlani“.
 
Neděle 7. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU. Po letech, kdy turnovský soubor Na Židli pořádal prázdninová divadelní představení na zámku Hrubý Rohozec se v letošní sezoně tato tradiční nabídka přesouvá na Dlaskův statek. Další divadelní představení sezony se jmenuje ČERVENÁ KARKULKA, hraje LS Na Židli Turnov. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
* 15. VŠEŇSKÉ KULTURNÍ LÉTO. Koncert Jakuba Pustiny a Renée Nychtigalové, chrám sv. Filipa a Jakuba, začátek v 16.00 hodin.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.