Pozor na vodorovné značení, hříšníky bude pokutovat městská policie

1

V turnovské Skálově ulici naproti vstupu do obchodního domu je nové vodorovné značení. Došlo ke změně ze zákazu stání na zákaz zastavení. Jednoduše řečeno – přerušovaná čára se v pokračování ulice změnila v plnou. Důvodem byla špatná průjezdnost pro zásobování i vozidla policie, záchranářů a hasičů.
Zákaz stání (přerušovaná čára) je pouze v úseku několika metrů u pošty a poté se mění v plnou. Na tomto místě lze zastavit po dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu. „Neznamená to tedy, že půjdu na poštu, vyřídit nákupy do supermarketu nebo si zacvičit do fitcentra,“ vysvětlil Luboš Trucka, velitel turnovských městských strážníků. Jak dodal, auta rozhodně nesmí stát příliš blízko přechodu nebo zasahovat do křižovatky. „Vše bude ihned řešeno blokovou pokutou,“ upozornil.
Plná čára značící zákaz zastavení je opravdu nekompromisní a zastavit zde nesmíte. Místo musíte plynule projet, pokud vám v tom nezabrání nějaká situace, kterou nedokážete ovlivnit.
Podobná plná čára se nově objevila i v Palackého ulici v místech, kde je nová komunikace velmi úzká.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.