Policisté v akci

0

Někteří občané města Turnova projevili zájem dozvědět se více o tom, čemu se policisté turnovského obvodního oddělení Policie ČR věnují v průběhu celého kalendářního měsíce. V obecné rovině můžeme tomuto požadavku vyhovět, detailní informace o jednotlivých případech by ovšem mohly jejich vyšetřování narušit, a tak se omezíme jen na statistický přehled.
Policisté obvodního oddělení policie v Turnově řešili v květnu 146 událostí. Tento údaj zahrnuje například 29 nových trestných činů a 88 přestupků.
U trestných činů převládají krádeže. Mezi nimi figuruje 10 vloupání do nejrůznějších objektů v rámci teritoria obvodního oddělení policie v Turnově. To zahrnuje kromě Turnova také Rovensko pod Troskami, Hrubou Skálu, Kacanovy, Karlovice, Klokočí, Ktovou, Loučky, Mírovou pod Kozákovem, Modřišice, Ohrazenice, Olešnici, Přepeře, Radostnou pod Kozákovem, Rakousy, Troskovice, Všeň, Vyskeř, Příšovice a Svijany.
Nejčastějšími přestupky jsou přestupky proti občanskému soužití, přestupky proti veřejnému pořádku a také přestupky v dopravě.
Kromě uvedeného se policisté věnují ještě dalším událostem a činnostem, mezi které v květnu patřily vážné úrazy, asistence při převozu problematických pacientů do zdravotnických (psychiatrických) zařízení, eskorty osob, předvádění osob na základě požadavků soudu, anebo doručování soudních písemností. Kromě toho se policisté turnovského oddělení denně věnují také rozsáhlé administrativě, kterou si jednotlivé činnosti vyžadují.
(TZ krajského ředitelství Policie ČR v Liberci)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.