V KARLOVICÍCH MAJÍ NOVOU MATEŘSKOU ŠKOLU

0

Dva roky potom, co zastupitelstvo Karlovic schválilo záměr zřídit v místní části Přáslavice mateřskou školu, byla letos 1. září slavnostně uvedena do provozu jako příspěvková organizace obce. Protože nová přízemní budova v těsné blízkosti sídla obecního úřadu zatím nestojí, byly pro účely mateřské školy na přechodnou dobu upraveny prostory budovy obecního úřadu. Úpravy nebyly příliš složité, protože budova do roku 1977 sloužila jako základní škola a poté jako kulturní dům. Přesto nákup vybavení výdejny jídla a třídy pro děti vyšel přibližně na půl milionu korun.

Pro děti je připraven každodenní pestrý program. Zpívá se…

Školku aktuálně navštěvuje 16 dětí, zázemí tvoří učitelka Eliška Jandová a ředitelka Ilona Šerpánová, servis v podobě svačin, úklidu a vydávání obědů vykonává Jindřiška Hlubučková. Obědy do školky dovážejí z turnovské MŠ v ulici Kosmonautů.

„Školka má k dispozici jednu velkou místnost, která slouží současně jako herna, jídelna i ložnice na spaní po obědě, děti chodí ještě do tělocvičny a hlavně ven na procházky do okolí. Ohlasy místních obyvatel jsou pozitivní, senioři u svých domů dopoledne vyhlížejí, kdy půjde ta naše školka na procházku, je to důležitý prvek v životě obce. Ve školce jsou děti z Karlovic a z okolních obcí, nejvzdálenější přijíždějí z Jenišovic a Lestkova,“ přibližuje starosta obce Ondřej Havrda.

…maluje…

Obec má platné stavební povolení na samostatnou přístavbu u obecního úřadu, kde bude školka do budoucna sídlit. „Rozpočtované náklady jsou ve výši 9,5 milionu korun, náklady buď uhradíme z rozpočtu, nebo nám vyjde některá ze žádostí o dotaci. Stavební práce by měly začít na jaře příštího roku a na podzim bychom chtěli školku otevírat. Tedy pokud se nám podaří sehnat stavební firmu, už dvě kola výběrového řízení jsme museli zrušit. Volné stavební kapacity nejsou,“ posteskl si starosta.

V obci ještě aktuálně připravují výměnu oken na startovacích bytech v Doubravici a rozšíření vodovodní sítě – připravuje se stavba propojky mezi Sedmihorkami a Radvánovicemi.

(TvA s využitím příspěvku kronikáře obce Jindřicha Jakubce)

Studie přístavby mateřské školy u obecního úřadu v Karlovicích

Nová budova mateřské školy bude propojena s přírodou…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.