ČESKÝ RÁJ MÁ NOVÉ INTERNETOVÉ PRŮVODCE

0

Sdružení Český ráj připravilo pro milovníky Českého ráje nové internetové stránky zaměřené na rodiny s dětmi, regionální výrobky pod značkou „Regionální produkt Český ráj“, osobnost Albrechta z Valdštejna a turistickou nabídku v koridoru řeky Jizery pod hlavičkou Greenway Jizera. K regionálnímu turistickému portálu www.cesky-raj.info tak přibyly čtyři nové tematické prezentace, věnující se hlavním turistickým produktům regionu. Stránky jsou aktuálně dostupné v české a polské jazykové mutaci, před zahájením turistické sezony budou rozšířeny o německou jazykovou mutaci.

Stránky pod doménou www.ceskyrajdetem.cz jsou určeny všem, kdo se rádi toulají po Českém ráji v doprovodu dětí. Ti zde najdou pohádky a pověsti našeho regionu, postup jak hrát a soutěžit o zajímavé ceny v turistické hře Za pověstmi Českého ráje. Je pro ně připraven výběr tipů na výlety, aktivit a akcí, kde si na své přijde celá rodina. Postupně budou webové stránky doplněny o herní a interaktivní prvky.

Internetové stránky www.regionalniprodukt.cz jsou dobrým informačním zdrojem všem, kteří stále upřednostňují kvalitní domácí výrobky, ať už tradiční potraviny, nebo řemeslné výrobky. Stránky obsahují informace o značce „Regionální produkt Český ráj“ a jejích nositelích.  Jsou zde tipy, kde nakoupit regionální produkty, dále novinky a pozvánky od regionálních výrobců. Nechybí ani nabídka výtvarných tvůrčích dílen pro veřejnost.

 

Osobnost Albrechta z Valdštejna, jeho dobu a dílo mají za cíl přiblížit internetové stránky www.albrechtzvaldstejna.cz . Web by měl mít nadregionální charakter. Postupně nabídne informace a aktuality i z dalších míst České republiky, která jsou spojena s touto pro někoho stále kontroverzní osobností evropských dějin. Nedílnou součástí webu jsou informace a turistická nabídka v rámci motivační hry Po stopách Albrechta z Valdštejna.

 

Také internetové stránky www.greenway-jizera.cz nabídnou informace z více turistických regionů. Nabízí již nyní turistickou nabídku v koridoru řeky Jizery z Českého ráje, Jizerských hor a Krkonoš. Brzy přibude i nabídka ze středočeské turistické oblasti Polabí. Web má představit Jizeru jako přírodní koridor, řeku vhodnou pro vodácký sport, významnou nadregionální cyklotrasu Greenway Jizera i jako výchozí bod pro řadu pěších výletů. Na tomto místě budou prezentovány informace o stejnojmenném projektu a budování páteřní cyklostezky.

Všechny stránky využívají data ze Sdílené databáze turistických informací Libereckého kraje (datový sklad).

 

Hana Ledabylová

ledabylova@cesky-raj.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.