Pacltův drahokam – novinka na letošní sezonu

0

Na letní turistickou sezonu příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch připravila novinku v podobě „Skrytého příběhu“, se kterým se vydáte do ulic Turnova, abyste spolu s hledačem drahých kamenů a dobrodruhem Čeňkem Pacltem nalezli poklad jeho bratra.
Trasa je dlouhá 2,5 kilometru a začíná u chrámu Narození Panny Marie. Dozvíte se na ní řadu zajímavostí nejen o turnovském rodákovi Čeňkovi Pacltovi, který jako první Čech procestoval všechny obydlené světadíly, ale také o místní tradici kamenářství a šperkařství. Více informací a nově vydaný informační leták s herní přílohou pro děti získáte v Regionálním turistickém informačním centru Turnov. Projekt finančně podpořil Liberecký kraj.
Skryté příběhy jsou mobilní aplikace určená rodinám s dětmi, ve které najdete výletní trasy spojené s pátrací hrou. Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat z rodinného výletu či procházky neobyčejné dobrodružství. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.
Odkazy na možnosti stažení aplikace najdete na www.skrytepribehy.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.