Orientační běžci míří do Kacanov, zažít „Pěkné prázdniny“!

0

Turnov / Kacanovy – nadcházející předposlední víkend letních prázdnin tradičně zaujímají v kalendáři závody v orientačním běhu „Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji“, zkráceně „Pěkné prázdniny“. Dlouhý původní název s sebou nese i dlouhou historii závodu, který se letos bude konat v Českém ráji pod taktovkou turnovského oddílu orientačního běhu již po 30.!
Nádherné a hlavně orientačně náročné pískovcové terény lákají každoročně spousty orientačních běžců všech věkových kategorií nejen z celé republiky, ale i ze světa. CHKO Český ráj stanovuje na závody limit maximálního počtu závodníků, který je vždy brzy naplněn.
Centrum 30. ročníku závodů bude v obci Kacanovy u kulturního domu, Odtud budou závodníci pěšky vyrážet na jednotlivé etapy do okolních lesů.
Běžný chod v obci Kacanovy by závody neměly nijak zásadně ovlivnit. Je však nutné počítat se zvýšeným pohybem lidí v obci. Na jednotlivé etapy budou účastníci chodit pěšky a veškeré závodění se bude odehrávat v okolních lesích. Vzhledem k hygienickým opatřením pořadatelé nepřipravují žádné speciální doprovodné akce pro veřejnost. Jubilejní 30. ročník Pěkných prázdnin (1992–2021) a 40 let od založení oddílu (1981–2021) tak účastníci oslaví ryze orienťáckými zážitky. Společenské akce bude nutné nechat na podzim.
Jindřich Kořínek, předseda oddílu
www.niceholidays.cz
www.tur.cz/pekneprazdniny

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.