Odborná komise vybrala studii pro knihovnu

0

V pondělí 11. listopadu zasedla odborná komise pro posouzení návrhů na výstavbu nové hlavní budovy pro turnovskou městskou knihovnu ve Skálově ulici (ZDE). Komise se sešla v počtu třinácti osob (plný počet komise je čtrnáct – jedna členka byla omluvena ze zdravotních důvodů). Komise vybírala ze tří návrhů:
A 69 – architekti s. r. o.
Profes Projekt spol. s r. o.
Ing. arch. Václav Hájek za spolupráce Ing. arch. Lenky Reslové

Komise zvážila tyto tři návrhy a po hodinové debatě rozhodla v podstatě jednohlasně pro výběr vítězného návrhu. Důraz byl kladen na propojení architektury s myšlenkou otevřenosti prostor pro širokou veřejnost a funkčnost knihovny, respektive komunitního centra v duchu 21. století.
Studie ateliéru A 69 – architekti s. r. o. využívá velice zajímavě motivy z Českého ráje, dále vhodně pracuje s plátnem kina a venkovním prostorem. Vnitřní uspořádání budovy je velice vzdušné a funkčně vychází z otevřených prostor evropských knihoven severského typu (ale mnoho společných rysů nalezneme i s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci).

Rozhodnutí komise:
Odborná komise doporučuje Zastupitelstvu města Turnova, aby realizovalo stavbu nové knihovny dle návrhu ateliéru A 69 – architekti s. r. o. Pro tento návrh hlasovalo 12 členů komise.
Zastupitelstvo města Turnova by stavbu nové budovy turnovské knihovny dle doporučeného návrhu mělo projednávat na prosincovém zastupitelstvu.
Jaroslav Kříž, ředitel knihovny A. Marka, Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.