Od 1. září platí nové ceny jízdného

0

Turnovští radní na svém červencovém zasedání vydali nařízení města Turnova č. 3/2018, kterým se stanovují maximální ceny jízdného městské hromadné dopravy ve městě v rámci integrovaného tarifu veřejné dopravy Libereckého kraje (Tarif IDOL).
Obdobná nařízení vydávala i další města v Libereckém kraji, která reagovala na nový výměr ministerstva financí.
V souvislosti se změnou ceníku jízdného v Tarifu IDOL dochází k výrazným slevám nejen u dětí, studentů a seniorů nad 65 let, ale také u časových jízdenek a jednotlivých jízdenek z peněženky na Opuscard.
Rozdíl je především v systému slev, kde došlo ke sjednocení nároku na slevu 75 % ze základního jízdného pro děti od 6 do 18 let věku, studenty do 26 let věku, seniory od 65 let a držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Nový ceník je platný od 1. 9. 2018. Od této doby se také změní celková nabídka sortimentu časových jízdenek pro všechny skupiny cestujících (tedy i obyčejné), s důrazem na zvýhodnění pravidelných cestujících a cestujících využívajících platbu kartou Opuscard (sleva od 20 %). Jediná položka, kde šla cena směrem nahoru, a to o 2 Kč (z 10 Kč na 12 Kč), je 18+ jednotlivá základní papírová nepřestupní jízdenka. Při použití Opuscard základní jízdné rázem zlevní na 8 Kč a je přestupné s platností 45 minut.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.