Obdarujme knihovnu

0

Ne každé město má veřejnou knihovnu založenou před dvěma stoletími. Ale Turnov se takovou knihovnou může pyšnit. Městská knihovna Antonína Marka se letos dožívá rovných dvou set let od svého založení. Je to ale výročí poznamenané současným neradostným stavem, kdy nám jde nejen o zdraví, ale i o záchranu některých našich hodnot. Jednou z těchto hodnot je kultura – a ta celá dostane v této situaci asi pořádně na frak! Veřejné knihovny jsou vesměs příspěvkovými organizacemi svých obcí a měst, a ta – respektive příjmové stránky jejich rozpočtů – budou mít zřejmě taky chudší sklizeň. Není tedy divu, že knihovny musejí omezit nákupy nových knih. Také tržby místních knihkupců utrpí.

Do našeho důchodcovského vánočního rozpočtu asi přibude nečekaná či nežádaná částka. Vzpomeňte si na slogany ve výlohách: „Za vysvědčení knihu“, či „Pod stromeček knihu“ a darujte své (naší) veřejné knihovně nějakou finanční částku, aby mohla svůj knižní fond obohatit. Jistě k nákupu vybere tituly, které se budou zamlouvat vám, vašim dětem či vnoučatům. Ještě k tomu můžete projevit přání, aby knihovna dala při nákupu přednost místním knihkupcům – pomůžete tak na dvě strany.
Městská knihovna Antonína Marka má téměř 1700 dospělých registrovaných čtenářů, kolik z nich je asi důchodců? Kdyby každý z nás naší knihovně přispěl nějakou finanční částkou, pomohl by tak asi i brzké výstavbě krásné nové budovy pro knihovnu, protože tolik nových knih by se do stávající budovy nevešlo.
Naše knihovna má na svých webových stránkách leták „Obdaruj knihovnu“ (https://knihovna.turnov.cz/2020/08/kampan-obdaruj-knihovnu). Na něm je velmi drobným písmem uvedeno bankovní spojení, které můžete k daru využít: 1260856379/0800.
Tak přerušte vnoučeti na chvíli jeho on-line výuku a pošlete knihovně příspěvek – budete se cítit lépe!
S + H, čtenáři ze Skalan

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.