Nový rok začal v Libereckém kraji šesti požáry, ledovatka měla na svědomí otřesy mozku

0
Během Silvestra, resp. do rána Nového roku vyjížděli hasiči HZS Libereckého kraje celkem k dvaceti událostem. Z toho 10 bylo požárů, zbytek tvořily hlavně dopravní nehody. Posledním zásahem roku 2014 (ve 21.56 hodin) bylo otevření bytu v Jablonci nad Nisou muži, který byl diabetik a „zabouchnul“ si byt s léky. Prvními událostmi roku 2015 bylo 6 požárů malého rozsahu, jednalo se vesměs o popelnice a zbytky po pyrotechnice. Na Turnovsku měli hasiči klid.
Podle velitele turnovského obvodního oddělení Policie ČR Milana Drahoňovského proběhla v našem regionu silvestrovská noc poměrně v klidu, žádný větší případ policisté řešit nemuseli. Smutnou skutečností tak pouze zůstává, že policisté museli v posledních dvou dnech starého roku zadokumentovat dvě sebevraždy v Turnově. Lidé využívali vyhlášenou amnestii na odevzdání zbraní a munice. V posledních dvou prosincových dnech na zdejší oddělení přinesli dohromady šest zbraní a stovky nábojů.
V Krajské nemocnici Liberec o silvestrovské noci ošetřili lékaři na traumatologické ambulanci celkem 22 pacientů, z nichž následně sedm museli kvůli jejich zdravotnímu stavu hospitalizovat. Traumatologové u zraněných ošetřovali hlavně zlomeniny, otřesy mozku nebo tržné rány způsobené většinou pády na ledovatce. Jednoho pacienta poraněného rachejtlí ošetřili v turnovské nemocnici na chirurgické ambulanci. Muži zábavní pyrotechnika lehce poranila obličej. Na chirurgické ambulanci Panochovy nemocnice přišlo v průběhu noci 15 pacientů s otřesy mozku nebo zlomeninami. Plné ruce práce měli zdravotníci i na záchytné stanici liberecké nemocnice, kam přivezla záchranná služba po silvestrovské půlnoci dvě těžce opilé ženy a dva muže.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.