Nové Centrum psychiatrie

0

Dnes bylo v Krajské nemocnici Liberec po rekonstrukci budov otevřeno zmodernizované Centrum psychiatrie. „Dokončili jsme jeden z našich nejdůležitějších projektů,“ komentoval otevření budovy E generální ředitel KNL Richard Lukáš. „Centrum psychiatrie svým nadregionálním významem a také moderním přístupem k pacientovi potvrzuje výsadní postavení Krajské nemocnice Liberec v systému zdravotnictví v Česku,“ zdůraznil generální ředitel.
Centrum psychiatrie v liberecké nemocnici je jediné lůžkové zařízení svého druhu v Libereckém kraji, přičemž stále roste poptávka po poskytování akutní psychiatrické péče. Proto se při plánech rekonstrukce myslelo také na navýšení kapacity lůžek na 56.
KNL na tento projekt získala dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu pro rozvoj infrastruktury pro poskytování zdravotních služeb a péče o zdraví. Ve výzvě č. 54 pro aktivitu „Deinstitucionalizace psychiatrické péče“ bylo umožněno do uznatelných nákladů zahrnout mimo stavební práce i přístrojové vybavení a vybavení nábytkem. KNL tak uspěla se žádostí s uznatelnými náklady ve výši zhruba 148 mil. Kč, z čehož dotační podíl činil více jak 126 mil. Kč.
(TZ KNL)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.