Nadace EURONISA spustila sbírku „Pozvedněte slabé!“

0

V pondělí 21. května zahájila Nadace EURONISA 16. ročník veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, který je určený na pomoc lidem v Euroregionu Nisa. Tato sbírka byla poprvé zahájena v roce 2003 a od té doby vynesla více než 6,6 milionů korun. Vždy se v ulicích měst Libereckého kraje a Šluknovského výběžku vybíralo na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací. Co se v konkrétním městě vybralo, to tam také bylo poté rozděleno. Lidé v podstatě vybírali na své neziskovky, které působí v jejich regionu.
Studenti středních škol budou v ulicích měst prodávat za 30 Kč magnetky, které nadaci vyrobila chráněná dílna Ámosu, z. s. Proto koupí tohoto sbírkového předmětu pomáhá každý nejen vybraným organizacím v kraji, ale též i hendikepovaným lidem snažícím se začlenit do společnosti v této organizaci.
Sbírky se můžete zúčastnit tak, že studentům v ulicích města přispějete do kasiček, ale také prostřednictvím dárcovské SMS tím, že na telefonní číslo 87 777 zašlete sms zprávu ve tvaru DMS EURONISA 30, DMS EURONISA 60 nebo DMS EURONISA 90, čímž do sbírky přispějete podle vámi zvolené SMS 29 Kč, dvojnásobek nebo trojnásobek.
Sbírka se letos uskuteční v Liberci, Jablonci n. N., České Lípě, Turnově a Rumburku. V Turnově sbírku uskuteční studenti Střední zdravotnické školy a gymnázia, podpořeny budou:
* MŠ a ZŠ Sluníčko Turnov – na nákup nábytku upraveného potřebám dětí trpícím mentálním postižením či kombinovanými vadami
* Slunce všem, z. s. – na nákup vybavení keramické dílny sloužící těžce mentálně postiženým s autismem.
Nadace EURONISA založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným přes 34 milionů korun a podpořila z nich 1 630 projektů 320 organizací.
(Zdroj: TZ Nadace EURONISA)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.