JAKÝ BYL ENGLISH CAMP – LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S ANGLIČTINOU?

0

English camp pro děti, který letos poprvé připravilo Vzdělávací centrum Turnov byl nečekaně kreativní a měl kladné ohlasy. Pětidenní tábor s angličtinou se konal v termínu od 9. do 13. srpna v Rovensku pod Troskami a zúčastnilo se ho 16 dětí ve věku od 8 do 15 let. Cílem tohoto letního tábora bylo posílit komunikační dovednosti dětí v anglickém jazyce a vyplnit jejich prázdninový volný čas smysluplným způsobem prostřednictvím různých aktivit.

Každodenní dopolední výuka anglického jazyka probíhala ve čtyřčlenných skupinkách na různá témata (clothes&shopping, travelling, food aj.). Studijní skupinky vedli rodilí mluvčí Lisa a Nick z Velké Británie ve spolupráci s českými lektorkami Lenkou a Terezou. Úroveň byla přizpůsobena dětem. Během celého týdne se lektoři střídali tak, aby se vždy minimálně jednou za den dostal každý do úzkého kontaktu s rodilým mluvčím, avšak i mimo výuku se během dne mluvilo převážně pouze v angličtině.

Odpolední program byl volnějšího rázu. Soutěžilo se formou skupinových her v angličtině; hrálo se frisbee, badminton a nejoblíbenější přehazovaná. Počasí nám přálo, a tak všichni uvítali i koupání v bazénu. Děti také měly možnost vyzkoušet si základy kung-fu, tvorbu indiánských koleček tzv. „dreamcatchers“, nabarvit si táborové hrníčky a trička, připravit divadelní hru, zatancovat si tanec „Waka-Waka“ či navlékat korálky různých barev pro sebe i své blízké. Aktivit bylo opravdu mnoho a dny utíkaly jako voda. Děti odjížděly z English campu spokojené, s novými dojmy, kamarády a věříme, že i s novou motivací k učení anglického jazyka.

 

Závěrem snad jen velké díky lektorům a všem prima dětem. Ti všichni přispěli k tomu, aby tento kemp byl nezapomenutelným, jedinečným, pestrým letním týdnem, na který budeme rádi vzpomínat. 

See you next year!

 

Mgr. Tereza Brožová

Vzdělávací centrum Turnov, o.p.s.

brozova@vctu.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.