Nabídka bydlení pro seniory

0
Město Turnov a Zdravotně sociální služby Turnov nabízejí volné byty v domech s byty zvláštního určení v Žižkově ulici (Penzion) a aktuálně na Výšince (Dům s pečovatelskou službou). Byty jsou určeny pro seniory se sociální potřebností a zdravotně postižené občany.
V těchto zařízeních zajišťují ZSST pečovatelskou službu. Byty jsou především určeny pro občany, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci. V domě nemají výtah, cítí se osamělí, nemají nikoho, kdo by jim pomohl, pobírají starobní nebo invalidní důchod a jejich zdravotní stav je takový, že nepotřebují komplexní péči po celý den, ale stačí jim částečná pomoc druhé osoby. Například potřebují pomoci s nákupem, zajistit léky, doprovodit k lékaři, na úřad nebo za kulturou, zabezpečit oběd, pomoci s údržbou domácnosti (úklid, praní a žehlení prádla) a s péčí o vlastní osobu (třeba přesunout z lůžka na invalidní vozík, obléknout). Zajištění hygieny a další pomoc při vyřizování na úřadech (příspěvky na péči a na bydlení, apod.).
Provoz pečovatelské služby je v pracovních dnech od 7.00 do 19.00 hodin, o víkendech se provádí jenom nutné úkony. Bydlení v těchto domech a možnost využívání pečovatelské služby podle aktuální potřeby umožňuje vést poměrně samostatný život ve vhodných podmínkách. V domech je kavárnička pro společné setkání, funguje klub aktivních seniorů, je tu knihovna s internetem, tělocvična, konají se různé besedy se zajímavými tématy.
Více najdete na www.zsst.cz.
Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST
Kontakty:
– Jana Čejková, vedoucí PS Granátová ulice, tel. 777 767 875
– Vladimíra Chuchlíková, vedoucí PS Žižkova ulice, tel.  777 767 876
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.