FUNKIN´ TURNOV, HUDEBNÍ LAHŮDKA PRO NÁROČNĚJŠÍHO DIVÁKA

0

Už jedenáctý ročník hudebního festivalu Funkin´ Turnov proběhl v sobotu 20. června. Již od svého zrodu v roce 2005, kdy jej připravoval tým kolem Václava Brožka a jeho agentury Organon, se dodnes nezpronevěřil základnímu směřování, a to je nabídnout divákům kvalitní funkovou muziku. Letos se pořadatelství ujaly domácí kapela Funk Corporation ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov. Nové bylo i místo konání, atrium muzea nahradil prostor před Střelnicí, který byl z části oplocen, aby mohlo být vybíráno vstupné.

„Docela se to řešilo, jestli Střelnice ano, nebo ne, protože hodně lidí z Turnova z různých důvodů tuhle stavbu nemusí. Já ale za sebe a své kolegy musím konstatovat, že spokojenost je velká. Už bychom měli přestat žehrat na to, jestli se nám Střelnice líbí či nelíbí, novou nám stejně nikdo nepostaví, tak se snažme ji co nejvíc oživit,“ říká za pořadatele Jan Rytíř. Podle něho odpadly starosti se zázemím pro účinkující, navíc tím, že kulturní centrum provozuje na Střelnici nově i bývalou restauraci, bylo ku spokojenosti všech vyřešeno i občerstvení a další servis.

201506221657_vakci_126_015_funkin

„Přišly zhruba dvě stovky lidí, můžeme být spokojeni, a třeba za rok dorazí o pár desítek lidí víc. Poděkování patří všem, kteří se o organizaci přehlídky zasloužili,“ hodnotí další člen pořádající kapely Lukáš Masopust. Letos na Funkin´ Turnov zahrály kapely The Cupcake Collective, Pitch Bender a místní Funk Corporation. Pro posledně jmenované uskupení to současně byly oslavy 15. výročí vzniku. „Hráli jsme jako poslední a pořádně si to užili, společně si s námi přišlo zahrát osm bývalých členů, z čehož jsme všichni měli velkou radost,“ doplnil Masopust.

201506221657_vakci_127_015_funkin

Skupina Funk Corporation nyní hraje ve složení: Lukáš Masopust – basa, Honza Rytíř – saxofon, Václav Novák – trombon, Martin Petrák – trumpeta, Ondřej Švingal – trumpeta, Tomáš Drahoňovský – zpěv, Linda Floriánová – zpěv, Honza Šilhán – klávesy, Honza Jirounek – kytara, Antonín Jína – bicí.

Svoji bývalou kapelu přišly v sobotu 20. června podpořit zpěvačky Madla Brožková a Kateřina Petráňová, kytaristé Dan Sedláček, Lukáš Václavík a Martin Kocourek. Dále si přišli zahrát: Josef Uchytil – klávesy, Jindřich Bada – trombon a Lukáš Zaplatílek-Čech – trubka.
Více najdete na https://www.facebook.com/funkinturnov

Další snímky z akce jsou na Facebooku TvA – ZDE

201506221657_vakci_128_015_funkin

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.