Na Frýdlantsko se vrátila povodeň, na Turnovsku zatím klid

0

(Aktualizace) Podle zprávy povodňové komise Libereckého kraje, zveřejněné v sobotu 20. června dopoledne, došlo na Frýdlantsku dnes ráno na řece Smědá a Řasnice k překročení III. stupně povodňové aktivity. V obci Višňová aktuálně zasahuje 13 jednotek hasičů a na pomoc tam dorazil také obojživelný pásák Hägglunds BV206 ze stanice Liberec. Višňová je v tuto chvíli odříznutá – veškeré komunikace do obce jsou uzavřeny. Další uzavírka je mezi obcemi Černousy a Boleslav. V Novém Městě pod Smrkem, Bílém Potoce a Frýdlantě hasiči čerpají vodu. V Raspenavě zabezpečují domy pomocí pytlů s pískem, v ostatních obcích se provádí monitoring vodních toků.

Na Turnovsku naštěstí situace není dramatická, i tady ale v minulých hodinách hodně pršelo. Stanice v Turnově v pátek zaznamenala příděl 61,7 mm srážek za posledních 24 hodin. Libuňka v Pelešanech a Jizera na odečtu v Železném Brodě v sobotu dopoledne atakují první stupeň povodňové aktivity. „Situaci monitorujeme, všechny toky jsou v korytech, pouze na Chlomku na Stebénce je vyhlášen první stupeň povodňové aktivity. Vše budeme i nadále sledovat, pršet už by tolik nemělo,“ řekl Martin Bartoníček, velitel turnovské poloprofesionální hasičské jednotky.

Pro připomenutí povodeň v Raspenavě a pomoc turnovských hasičů a města v roce 2010:

Aktualizace, sobota 15.45 hodin:
V sobotu odpoledne dosáhla Jizera na odečtu v Železném Brodě prvního povodňového stupně a stále mírně stoupá. Ostatní vodní toky na Turnovsku prvního stupně povodňové aktivity nedosáhly, těsně pod ním pravděpodobně kulminuje Libuňka. „I kdyby Jizera nakonec dosáhla druhého stupně povodňové aktivity, stále bude ve svých březích. Podle předpokladu by ale měly srážky postupně ustat, takže v našem regionu neočekáváme žádné mimořádné události,“ uvádí velitel turnovských hasičů Martin Bartoníček.
Dramatická situace tedy zůstává v rámci Libereckého kraje pouze na Frýdlantsku, kde hrozí opakování povodní z roku 2010.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.