DEN DĚTÍ ČÁSTEČNĚ POZNAMENALO POČASÍ

0

Malá dešťová přeháňka v samém úvodu a těžké olověné mraky, které část odpoledne seděly na obloze těsně za hranicí Turnova, lehce ovlivnily průběh Dětského dne se Žlutou ponorkou, největší akce pro děti v regionu, která se konala v sobotu 9. června odpoledne v parku u letního kina.

V rámci slavnostního zahájení vyfoukli starosta města T. Hocke a místostarostka P. Houšková společnou bublinu se zástupci firem Grupo Antolin, Ontex, Crytur a KV Final

I tentokrát do parku dorazily stovky dětí se svými rodiči a prarodiči. Letos tu na ně čekal vůbec největší výběr skákacích atrakcí v čele s 21 metrů dlouhou nafukovací dráhou pro odvážné děti, teenagery i dospělé a konče klouzačkou s tunelem pouze pro nejmenší. Připraveny byly také filmy promítané na kopuli sférického kina, na různých stanovištích děti plnily úkoly a na konci je čekalo slosování herních kartiček se zajímavými cenami.

„Na akci se společně s námi podílelo asi patnáct místních spolků a organizací, které pracují s mládeží, od sportovních jako sokol nebo oddíl basketbalu TJ po Náruč či Geopark Český ráj. Mám velkou radost, že na naši nabídku slyšely i velké a menší firmy z Turnova a nejbližšího okolí, které nás podpořily nejen sponzorsky, ale na svých stáncích také návštěvníkům přiblížily svoji činnost,“ shrnul ředitel pořádajícího Střediska pro volný čas Žlutá ponorka Tomáš Zakouřil.

Novinka: Parkourové skákání a akrobacie, což je jeden z fenoménů dneška mezi dospívajícími. Ukázku na dětském dnu provedli akrobati z Mladé Boleslavi, od září bude tento kroužek i v nabídce aktivit Žluté ponorky.

…lezecká stěna

…první pomoc

Letos bylo v parku nejvíce skákadel a skluzavek…

…florbal

21 metrů dlouhá nafukovací překážková dráha

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.