Mistrovi jen mistrovské dílo

0

Avizované vystoupení Karla Gotta na největším hudebním festivalu na severu Čech, na Benátské!, konané v rámci oslav jeho osmdesátých narozenin, nenechalo chladným ředitele železnobrodské sklářské školy. Ikona nejenom českého popu, jejíž hvězda září na hudebním nebi nepřekonatelným světlem již více než šest desítek let, se tak může těšit na dárek, který mu na škole chystají. „Dárek to nebude ledajaký, ale vrcholné mistrovské sklářské dílo, které bude jakousi analogií mistrovského umu Karla Gotta,“ říká Libor Doležal, ředitel železnobrodské školy, které se zkráceně říká Sklanda. Na nápad s velkorysým a skvělým dárkem přišli společně s Pavlem Mikezem, pořadatelem hudebního festivalu Benátská!.

„Chtěli jsme Karla Gotta obdarovat nejen speciálním koncertem, ale i dary lokálních partnerů, jejichž význam a jméno dalece přesahují hranice našeho regionu,“ dodává Pavel Mikez.

Historie železnobrodské umělecké průmyslovky sahá až do dvacátých let minulého století a během více než devadesáti let z jejích bran vyšly osobnosti celosvětově zvučných jmen, namátkou připomeňme například Blanku Matragi, Ronyho Plesla nebo Zdeňka Lhotského.

I přes obecně známé boje o každého studenta se škole v posledních letech daří poměrně dobře naplňovat kapacitu. Je to způsobeno i vhodně zvolenými studijními obory, jako jsou Technologie skla, Design skla, Produktový design a Aplikovaná chemie. A rovněž návratem k tradici českého sklářství, kdy je opět na trhu práce hlad po šikovných zaměstnancích vzdělaných právě v tomto oboru. -vř-

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.