Město letos udělí pouze cenu obce, čestné občanství uděleno nebude

0

Zastupitelé města na svém zasedání 29. září většinou hlasů schválili návrh udělit letos pouze Cenu obce, a to významnému šperkaři Jiřímu Urbanovi. Ten je znám jako tvůrce prestižních šperků pro významné zahraniční osobnosti (britská královna Alžběta II, papež Jan Pavel II), je autorem kopií korunovačních klenotů, královských i císařských korun. Svojí prací Jiří Urban proslavil město Turnov doma i v zahraničí.
Na cenu obce byli dále navrženi: Martin Hybler, výrazná osobnost hudebního a kulturního života města, celostátně i mezinárodně uznávaný umělec, a Vlasta Matoušová, malířka, ilustrátorka a umělecká pedagožka. Na čestné občanství města byli navrženi: William Beardmore (1877-1959), publicista a propagátor Československé republiky a profesor Jaroslav Vostrý, dramatik, divadelní teoretik, historik, režisér, dramaturg, publicista a kritik, divadelní propagátor a pedagog.
Cena města bude Jiřímu Urbanovi udělena při SLAVNOSTNÍM VEČERU U PŘÍLEŽITOSTI 93. VÝROČÍ VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA, který se v sále Střelnice uskuteční ve čtvrtek 27. října od 18.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.